Dom » Nieruchomość

Bezpieczeństwo i komfort życia

Bezpieczeństwo i komfort życia
Zobacz więcej zdjęć »
Mieszkanie w bloku wiąże się z wieloma niedogodnościami i problemami. Szczególnie jeżeli budynki nie spełniają norm i są przestarzałe.

Niestety bardzo często jest tak, że zarządcy lub spółdzielnie albo  oszczędzają na remontach, albo nie mają na nie funduszy. Skutkiem takich sytuacji są liczne usterki, które niosą za sobą duże straty i generują koszty. Sytuacja taka zazwyczaj ma miejsce w przypadku dużych osiedli i blokowisk, którymi opiekuje się spółdzielnia mieszkaniowa. Źródłem problemu są natomiast zadłużeni lokatorzy, którzy nie płaca czynszów.

Dobra administracja nieruchomościami ( w Krakowie polecamy firmę http://www.maxus-administracja.pl/) powinna być przygotowana na takie sytuacje i posiadać odpowiednie narzędzia ku temu, by zapobiegać tego typu sytuacjom.  Administrowanie nieruchomościami  przez prywatne firmy jest zazwyczaj dużo sprawniejsze. Wynika to również z lepszego kontaktu między osobą jaka jest zarządca nieruchomości  a mieszkańcami. Wspólnoty mieszkaniowe są zazwyczaj stosunkowo niewielkie – w porównaniu do spółdzielni. Dlatego też możliwa jest większa kontrola nad finansami, mieszkańcy mają większa moc decyzyjną i zazwyczaj wśród członków wspólnot jest mniej osób, które zalegają  z czynszami.

 Zarządzanie nieruchomościami obejmuje szereg usług, które niezbędne są do utrzymania nieruchomości w dobrym stanie i odpowiednio wysokiego standardu życia mieszkańców. Prawidłowość  jest jednak oczywista – im większy jest czynsz za mieszkanie w danej wspólnocie czy spółdzielni, tym większy standard samych budynków, komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego też wiele nowych osiedli jest osiedlami zamkniętymi. Są to jednak zazwyczaj dzielnice, w których znajdują się apartamenty i ekskluzywne mieszkania lub domy. To właśnie w gestii zarządcy pozostaje kwestia bezpieczeństwa. Oznacza to, że wokół nieruchomości powinien znajdować się na przykład monitoring, ale również to, by stan techniczny budynku nie narażał jego mieszkańców na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »