Motoryzacja » Samochody

Bezpieczeństwo każdego z nas

Wiele mówi się obecnie o bezpieczeństwie. Stale mamy do czynienia z akcjami, dzięki którym mamy czuć się bezpieczniej w ruchu drogowym. Akcje takie angażują kolejno nie tylko kierowców samochodów, ale też rowerzystów, pieszych, dzieci w drodze do szkoły i do domu.

Oczywiście mamy też akcje organizowane w związku z wyjazdami wakacyjnymi, świątecznymi, podczas których policja kontroluje prędkość, trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów.

Coraz częściej zauważamy, że policja kontroluje tonaż samochodów transportowych stosując wagi samochodowe przenośne, jest to niezmiernie ważne, ponieważ przekłada się to na całe bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wiadomo przecież, że przekroczenie dozwolonej wagi załadunku samochodu powoduje, że pojazd ten jest nadmiernie eksploatowany, a więc może dojść do niespodziewanej awarii na trasie, co może zagrozić innym uczestnikom ruchu drogowego. To także przekłada się na drogę hamowania, czyli kolejny ważny element bezpieczeństwa uczestnictwa w ruchu drogowym.

Coraz częściej mamy także do czynienia z badaniem stanu technicznego pojazdów transportujących ludzi. Mam tu na myśli autobusy, autokary, busy i inne. Okazuje się bowiem, że często pojazdy te nie przechodzą regularnie przeglądu technicznego, a więc nie ma pewności czy są sprawne. Z kontroli tych pojazdów wynika także, że pojazdy te mają niezmieniane opony, które nie nadają się do jazdy lub po prostu pojazdy są tak stare i nie sprawne, że nie powinny być dopuszczane do ruchu drogowego.

Policja w związku z takimi kontrolami wykorzystuje często nowoczesne przyrządy, które są skuteczne. Oczywiście mamy to na myśli wspomniane już wcześniej wagi samochodowe przenośne, ale także radary, przyrządy do badania zawartości w organizmie alkoholu lub środków odurzających i wiele innych.

Oczywiście warto wspierać pracę policjantów, a więc jeśli jesteśmy świadkami jakiegoś wykroczenia lub niebezpieczeństwa na drodze warto to zgłaszać przez infolinię. Przecież nigdy nie wiadomo, kiedy taka osoba stworzy zagrożenie na drodze, którego skutkiem będzie wypadek. Miejmy nadzieję, że rosnąca świadomość wśród kierowców przełoży się na większe bezpieczeństwo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »