Dom » Budownictwo

Bezpieczeństwo pod kontrolą

Bezpieczeństwo pod kontrolą
Zobacz więcej zdjęć »
Niewielkie, niespełna metrowe słupki wyrastające spod ziemi są w stanie zatrzymać 7 tonową ciężarówkę, rozpędzoną nawet do 50 km/h.

Zapory antyterrorystyczne BFT to doskonałe rozwiązanie, stanowiące nie tylko barierę bezpieczeństwa, ale również estetyczne ograniczenie dostępu pojazdom, bez utrudniania ruchu pieszym lub rowerzystom.

Aby zapory antyterrorystyczne spełniały swoją funkcję i zapewniały maksymalną ochronę, muszą przejść odpowiednie testy i badania przeprowadzane przez niezależne centra badawcze. Dopiero po pomyślnym zdaniu testów zderzeniowych i przetestowaniu w skrajnych warunkach atmosferycznych, dany produkt uzyskuje odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa i może zostać dopuszczony na rynek. - Uzyskanie pozytywnych wyników w tzw. crash testach wcale nie jest proste. Jest to ogromny wysiłek konstruktorów oraz inżynierów, którzy dbają o to, by produkt był w stanie natychmiastowo, a przy tym  i bezpiecznie dla otoczenia zatrzymać ogromną masę rozpędzonego pojazdu – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.

 

Niepozorny strażnik

 

Zapory XPASS B 275/800 K4 to seria produktów przeznaczonych do blokowania przejazdu w miejscach wymagających szczególnej formy zabezpieczenia. Choć kojarzone są głównie z takimi miejscami jak: lotniska, ambasady czy strefy wojskowe, to mogą pełnić wiele innych ról. To znakomita alternatywa dla szlabanu – umożliwia sterowanie ruchem również na strefach parkowania lub na terenie osiedli, gdzie dostęp mają tylko wyznaczone pojazdy. Ruchome zapory to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się też w firmach, dzięki możliwości automatycznego i błyskawicznego zarządzania przestrzenią. – Nasze ruchome zapory polecamy szczególnie do miejsc wymagających zachowania bezpieczeństwa, przy zagwarantowaniu estetycznego wyglądu oraz umożliwieniu maksymalnego komfortu pieszym oraz rowerzystom – dodaje Andrzej Trojanowski.

 

Pojedynczy, 80 centymetrowy słupek wykonany ze stali gwarantuje ochronę zgodnie z międzynarodowymi normami. Na życzenie klienta istnieje możliwość, aby produkt został wykonany ze stali nierdzewnej oraz doposażony w pas odblaskowy w jego górnej części. W ofercie BFT znajdują się również inne zapory ruchome wyposażone w hydrauliczny, elektromechaniczny lub gazowy mechanizm podnoszenia i opuszczania. Takie rozwiązanie pozwala na pracę urządzenia nawet przy 40oC, niezależnie od panującej pogody. Producent przewidział również rozwiązanie w przypadku awarii zasilania. Otóż przy zakupie możemy zdecydować, czy w czasie usterki zapora ma pozostać uniesiona czy też powinna samoczynnie się opuścić.

 

 

 

Bezpieczeństwo pod ręką

 

U-link to platforma komunikacyjna, która umożliwia sterowanie wszystkimi mechanizmami z oferty BFT, również zapory XPASS B 275/800 K4. Technologia zaprojektowana i opracowana, by zapewnić maksymalnie bezpieczny oraz stabilny dostęp do wszystkich urządzeń. Dzięki temu, że system jest elastyczny i skalowany, istnieje możliwość dodania nieskończonej ilości urządzeń BFT, zmieniając produkty na kompatybilne, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, dostępne na ekranie smartphone’a. – Zaprojektowaliśmy system w pełni bezpieczny, dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu danych. W ten sposób dbamy o spokój  i ochronę wrażliwych miejsc na całym świecie. – komentuje Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

michal.tomaszewski@aveex.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »