Motoryzacja » Samochody

Bezpieczna jazda zimą

Bezpieczna jazda zimą to w głównej mierze pozbycie się brawury. Jazda brawurowa jest najczęstszą przyczyną wypadków w zimie, dlatego należy zapoznać się z kilkoma dobrymi radami, aby bezpiecznie kierować zimową porą.

Bezpieczna jazda zimą to przede wszystkim uświadomienie sobie w jakich warunkach przyszło nam jeździć i jak zachowuje się w nich nasz samochód. Jeżeli już uświadomimy sobie, że zima to pora, gdzie samochód na drodze może zachować się różnie, w zależności od tego co jest na jezdni - błoto poślizgowe, lód, zaspy - wówczas można zwrócić uwagę na kilka elementów. 

Pamiętać należy, że pod żadnym pozorem nie można używać gwałtownie hamulca. W większości przypadków - nawet jeżeli posiadamy ABS - może skutkować to groźnym poślizgiem i spowodowaniem kolizji. Dodatkowo należy pamiętać, jakie panują warunki na drodze i unikać nagłych skrętów, skutkuje to głównie blokadą kół i wpadnięciem w poślizg. 

W zimie również droga hamowania się wydłuża - nawet z systemem ABS i porządnymi gumami zimowymi trzeba wziąć poprawkę na drogę hamowania i zdać sobie sprawę, że będzie ona dłuższa aniżeli w lecie. Generalnie, bezpieczna jazda zimom to zdawanie sobie sprawy z zagrożeń na drodze, jakie czyhają na każdym kroku. To także świadomość z jaką prędkością jedziemy i ile wynosi droga hamowania. 

Bezpieczeństwo zimowej jazdy to także stosowanie się do znaków drogowych - także tych z informacją o konieczności montowania łańcuchów w samochodzie. W głównej mierze wszystko zależy do kierowcy i jego umiejętności oraz doświadczenia. Wiele zależy od odpowiednich opon. Najlepsze opony zimowe znajdziesz na nokaut.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »