Dom » Budownictwo

Bezpieczna praca z oświetleniem DEWALT®

Oświetlenie jest ważnym czynnikiem warunkującym komfort pracy na bu! dowie. Warto zwrócić uwagę na profesjonalne rozwiązania oświetleniowe DEWALT® w technologii LED. Nowy duet – lampa XR Li-Ion DCL060 i reflektor DCL043 dają zbliżone do dziennego światło, tworzące warunki pracy zgodne z zasadami BHP

Oświetlenie jest jednym z ważniejszych czynników warunkujących komfort pracy na placu budowy. Źle dobrane powoduje szybsze męczenie się wzroku, spowalnia zdolność reakcji, a także zmusza do przyjmowania nienaturalnej pozycji ciała, co może być szczególnie niebezpieczne podczas pracy z elektronarzędziami. Dlatego też warto zwrócić uwagę na profesjonalne rozwiązania oświetleniowe DEWALT® w coraz bardziej wydajnej technologii LED. Nowy duet – lampa XR Li-Ion DCL060 i reflektor DCL043 dają jasne, zbliżone do dziennego, światło, które doskonale oświetla plac budowy tworząc korzystne i zgodne z zasadami BHP warunki pracy.

Oświetlenie pośrednie

Do pośredniego oświetlenia miejsca pracy doskonale nada się lampa DEWALT® XR Li-Ion DCL060. Zapewnia ona równomierną luminację pomieszczenia i pozwala uniknąć nadmiernych kontrastów. Zastosowana tu dioda LED wytwarza światło o strumieniu 1500 lm. Wydajny, 18V akumulator jonowo-litowy z serii XR pozwala na 3,3 h nieprzerwanej pracy. Z kolei obrotowa głowica daje możliwość skierowania strumienia światła w odpowiednim kierunku. Doskonałą mobilność gwarantuje niewielka waga lampy, poniżej 1,5 kg. Sugerowana cena detaliczna 610 zł.

Oświetlenie bezpośrednie

Jednak samo oświetlenie pośrednie zwykle nie wystarcza. Powinno być ono stosowane wraz ze źródłami punktowymi, uwydatniającymi detale. Do tego celu stworzono reflektor oświetleniowy DEWALT® DCL043. Zasilany akumulatorem 18V Li-Ion o pojemności 5 Ah zapewnia ponad 10 godzin nieprzerwanej pracy. Źródłem światła jest również dioda LED, która wytwarza strumień od 120 do 1000 lm. Dzięki swojej mocy reflektor oświetla cel oddalony do 400 m. Solidna obudowa o trwałej konstrukcji spełnia normy szczelności IP54 i jednocześnie jest niezwykle lekka – tylko 0,6 kg. Sugerowana cena detaliczna 685 zł.

Lampy DCL060 i reflektory DCL043 są dostępne w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »