Gospodarka » Bezpieczeństwo

Bezpieczne ferie z Kolejami Mazowieckimi

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” została partnerem kampanii informacyjnej „Bezpieczne ferie”. Celem organizowanej przez Komendę Stołeczną Policji akcji jest edukacja w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się właśnie ferii zimowych.
Na potrzeby kampanii warszawska policja opracowała zbiór zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Do 10 lutego br. na monitorach LCD w pociągach KM można zobaczyć spoty akcji „Bezpieczne ferie", zawierające informacje na temat zasad odpowiedzialnego postępowania.

Poniżej kilka porad, z którymi warto się zaznajomić przed zimowym odpoczynkiem:
• nie bądźmy lekkomyślni, nie organizujmy kuligu, polegającego na doczepianiu sanek do sa-mochodu lub traktora,
• w środkach komunikacji publicznej, zwłaszcza na dalekich trasach, nie rozmawiajmy z przy-padkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów; opuszcza-jąc miejsce, zabierzmy ze sobą pieniądze i dokumenty; jeżeli zaobserwujemy jakąkolwiek „podejrzaną" sytuację, poinformujmy niezwłocznie obsługę,
• wytłumaczmy dzieciom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas zabawy w pobliżu ulicy, na zamarzniętym jeziorze czy rzece,
• zadbajmy o to, by dziecko nosiło elementy odblaskowe,
• rozmawiajmy z dzieckiem - dziecko świadome, to dziecko bezpieczne.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.ksp.waw.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »