Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Bezpieczne włoskie wakacje w regionie Emilia Romagna

Choć inne niż zazwyczaj, tegoroczne lato we Włoszech będzie wciąż upalne, obfite w ciekawe wydarzenia i pełne prawdziwego włoskiego klimatu. W nowej, bezpiecznej odsłonie, słoneczny region Emilia Romagna zaprasza turystów na wypoczynek.

Wszystkie niepowtarzalne walory okolicy, jak zabytki UNESCO, malownicze wioski, wyjątkowe smaki regionalnej kuchni czy wydarzenia – Ravenna Festival i Italian Bike Festival  – czekają na gości.    

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguBezpiecznie jak nigdy

Wyznaczone obszary do plażowania, płatności elektroniczne, stewardzi pilnujący bezpieczeństwa na plażach, codzienna dezynfekcja sprzętu – tak wygląda nowa normalność we włoskich kurortach podczas lata 2020. W tym sezonie unikamy kolejek, zbiorowisk i tłumów, a wszelkie wakacyjne aktywności – uprawianie sportów, zwiedzanie zabytków czy wizyty w restauracjach – odkrywamy w całkiem nowej formie.

Przepiękne plaże Romanii są już otwarte dla turystów. Nowe zasady obowiązują m.in. w przypadku użytkowania parasoli i leżaków – pojedyncze miejsca do plażowania są oddalone od siebie w odległości co najmniej 4 metrów, a powierzchnia każdego z nich to 12 metrów kwadratowych. Catering i obsługa baru jest możliwa bezpośrednio w wyznaczonym miejscu (pod parasolem/przy leżaku). W tym roku plażowiczom będą towarzyszyli stewardzi dbający o bezpieczeństwo
i zachowanie wprowadzonych zasad. Wyposażeni w urządzenia i sprzęt ochronny (np. maski lub osłony) będą wspierać turystów oraz informować o zasadach konsumpcji żywności i napojów, uprawiania sportu czy korzystania z placów zabaw dla dzieci.

Wachlarz możliwych aktywności

Obecnie do pobytu w regionie i jego nadmorskich kurortach zachęcają doskonałe wyniki badania przejrzystości i czystości wody zrealizowane przez Regional boat Daphne Operational Structure of Arpae. Wyniki przewyższają nie tylko średnią europejską i włoską, ale także hiszpańską i portugalską. Poza zażywaniem kąpieli wodnych i słonecznych do dyspozycji turystów pozostają nadal bogate w zabytkowe obiekty miasta, które w tym roku zwiedzać będzie można z zachowaniem dystansu społecznego. Pełne pałaców i kościołów Rimini i Ravenna, Ferrara z fortyfikacjami i zamkiem w centrum starówki, Modena, w której centrum znaleźć można katedrę miejską z XI wieku wpisaną na listę UNESCO, czy wreszcie Bolonia – stolica regionu Emilia Romagna.

Specjalnie polecane w tym sezonie są jednak wiejskie destynacje. To idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą odetchnąć od miejskiego zgiełku i zabieganej codzienności. Na szczególną uwagę zasługuje Brisighella (50 kilometrów od Rawenny) miasteczko o prawdziwie średniowiecznym klimacie, w okolicach którego roztaczają się bajeczne widoki na doliny, jaskinie i wąwozy. Osoby kochające aktywny wypoczynek znajdą tutaj nieskończone możliwości na spędzanie czasu w odosobnieniu – piesze wycieczki po Apeninach, pikniki w plenerze czy malownicze trasy rowerowe i spacerowe.

Riwiera Adriatycka, Romagna,  jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc do spędzenia wakacji z dziećmi. Świetną wiadomością dla rodzin jest z pewnością fakt, że ponownie otwarto najpopularniejsze parki wodne i rozrywkowe. Z zachowaniem bezpiecznego dystansu można odwiedzać i korzystać z atrakcji aż 11 parków umiejscowionych od Rawenny (Mirabilandia) po Cattolica (Parco le Navi).

Święto muzyki w Ravennie

W tym miesiącu, po raz pierwszy od wybuchu pandemii COVID-19 we Włoszech zacznie rozbrzmiewać muzyka na żywo. 21 czerwca startuje Ravenna Festival, który potrwa do 30 lipca i obejmie 40 muzycznych wydarzeń kulturalnych. 31. edycja festiwalu rozpocznie się koncertem pod gołym niebem w twierdzy Rocca Brancaleone (XV wiek), który poprowadzi Riccardo Muti. Do koncertu otwierającego opierającego się na muzyce Mozarta dołączy ponad 60 członków Luigi Cherubini Youth Orchestra i solistka Rosa Feola. Dla bezpieczeństwa artystów, personelu i 250 członków publiczności będą przestrzegane wszystkie przepisy dotyczące zachowania społecznego dystansu - dla tych ostatnich obowiązkowe będą maski, a także specjalny system poruszania się.

Lipiec 1990: na scenie ustawionej wewnątrz twierdzy Rocca Brancaleone Riccardo Muti podniósł batutę, by otworzyć pierwszą edycję Ravenna Festival. Powrót w to samo miejsce po ponad 30 latach w tak różnych i niezwykłych okolicznościach będzie w tym roku ważnym i emocjonalnym momentem nie tylko dla społeczności Rawenny, ale również dla wszystkich Włochów. Festiwal po raz pierwszy otworzy możliwość uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym po ciężkim i trudnym okresie samoizolacji oraz zamknięcia teatrów, kin, sal koncertowych i oper.

Festiwal uświetnią występy m.in. zespołu Accademia Bizantina, słynnej pianistki Beatrice Rana, wiolonczelisty Mario Brunello czy rosyjskiego dyrygenta Valery Gergieva. Ponadto widownia będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć inne znakomite nazwiska: Iván Fischer, Anna Prohaska, Sergio Castellitto, Isabella Ferrari, Neri Marcorè, Vinicio Capossela, Giovanni Sollima, Stefano Bollani. Podczas festiwalu wystąpi również szereg młodych artystów z Włoch, których szczególnie dotknęła sytuacja związana z COVID-19 i konieczność izolacji. Wydarzenia w ramach festiwalu będą cyfrowo transmitowane w internecie.

Kasa biletowa Teatru Alighieri została już otwarta. Bilety na Ravenna Festival można nabyć od poniedziałku do soboty, od 10:00 do 13:00 lub pod numerem telefonu 0039 0544 249244. Istnieje możliwość zakupu biletów on-line.

http://www.ravennafestival.org/en/

Italian Bike Festival w Rimini

Italian Bike Festival tradycyjnie kończy sezon rowerowy w regionie Emilia Romagna. Na placu przed Grand Hotelem w Rimini, w 2019 roku, wystawiło się ponad 300 najlepszych międzynarodowych marek rowerowych. W tym roku festiwal zaplanowany jest na weekend 11-13 września. Podczas trzech dni wypełnionych rowerowym szaleństwem będzie można bezpłatnie odkrywać i testować akcesoria rowerowe i nowe modele. Jedną z popularniejszych atrakcji festiwalu jest wyścig rowerowy „La Malatestiana”, który prowadzi przez głąb Valmarecchii na odległość ponad stu kilometrów. Więcej informacji o festiwalu: www.italianbikefestival.netRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MateuszG

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »