Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Bezpiecznie w podróży autem

Bezpiecznie w podróży autem
Zobacz więcej zdjęć »
Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Wielu rodziców planuje wycieczki samochodem nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Podróżowanie autem – zwłaszcza z małymi dziećmi – to nie lada wyzwanie. Bardzo istotną rolę odgrywa tutaj zapewnienie dziecku bezpieczeństwa.
Przed podróżą - kilka praktycznych rad:

- Zawsze wybieraj fotelik samochodowy wyprodukowany przez renomowanego producenta. Nigdy nie kupuj fotelika z drugiej ręki, ponieważ fotelik może być uszkodzony lub niekompletny, nawet jeśli wygląda jak nowy.
Dla pełnego bezpieczeństwa, wybierz fotelik samochodowy z dodatkową ochroną boczną.

- Upewnij się, że fotelik został poprawnie zainstalowany w samochodzie, a Twoje dziecko poprawnie w nim zapięte. Ważne, by fotelik był odpowiednio dobrany do Twojego dziecka, dlatego kup go w zaufanym sklepie i poprosić o radę sprzedawcę. Jeśli montujesz fotelik na przednim siedzeniu samochodu, pamiętaj, by zawsze sprawdzić w instrukcji fotelika zalecenia producenta dotyczące konieczności wyłączenia poduszki powietrznej i umieszczenia siedzenia samochodu w pozycji najbardziej wysuniętej do tyłu.

- Rób regularne przerwy, jeśli jedziesz w długą podróż. Ważne dla rodzica jak i dziecka jest, aby rozprostować nogi, zaczerpnąć świeżego powietrza i się rozruszać. Weź coś ciepłego do okrycia, gdyby dziecko chciało się zdrzemnąć - większość fotelików ma pozycję do spania.

- Nie zapomnij o grach i zabawach, które uprzyjemnią czas podróży - nawet proste zadania, takie jak „za oknem widzę", to świetna rozrywka dla maluchów. Można też śpiewać, słuchać muzyki lub audio booków. Upewnij się, że dziecko ma swoją ulubioną zabawkę lub książkę. Zdrowe przekąski i napoje są również dobrym pomysłem.


Odpowiedni fotelik to podstawa bezpieczeństwa

Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się również foteliki w samochodach. Liderem na rynku w kontekście bezpieczeństwa i innowacyjności jest marka Maxi-Cosi, która zapewnia to, co najlepsze dla dzieci w podróży na każdym etapie ich rozwoju. Przez ponad 30 lat specjaliści Maxi-Cosi rozwijają łatwe, bezpieczne i praktyczne sposoby bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Foteliki są nieustannie testowane po to, by były jeszcze bezpieczniejsze, praktyczniejsze
i łatwiejsze w użyciu.

Dla niemowlaka
Maxi-Cosi Rock to najnowszy fotelik samochodowy zgodny z najnowszą regulacją europejską i-Size. Oferuje maksymalną ochronę dzięki specjalnym wypełnieniom w ściankach, które absorbują siłę uderzeń. Dzięki komfortowej wkładce noworodek czuje się bezpiecznie w przytulnym otoczeniu. Fotelik Rock w połączniu z bazą 2wayFix zapewni stabilny i pewny montaż oraz wygodną obsługę dzięki systemowi „kliknij-i-jedź". Gdy dziecko podrośnie, do tej samej bazy można wpiąć́ fotelik 2wayPearl, tworząc bezpieczny i łatwy w użyciu zestaw do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy aż̇ do ok. 4 roku życia.

Dla niemowlaka/malucha
Fotelik samochodowy Maxi-Cosi MiloFix montuje się̨ z użyciem systemu ISOFIX, co zapewnia łatwość́ obsługi i stabilny montaż̇. Niemowlę̨ podróżuje w nim tyłem do kierunku jazdy, od urodzenia do ok. 15/18 m-ca życia. W tej pozycji jego delikatna głowa i szyja są lepiej chronione. Gdy dziecko podrośnie, dzięki możliwości odwrócenia siedziska, może podróżować́ w MiloFix przodem do kierunku jazdy do osiągnięcia 18 kg ok. 4 roku życia. Wyjmowana wkładka i regulowana wysokość́ zagłówka zapewniają dziecku komfort i sprawiają, że fotelik rośnie razem z nim.

Dla malucha
AxissFix Air wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Wbudowane poduszki powietrzne zapewniają̨ dużo wyższą ochronę̨ głowy i ramion dziecka, nawet do 55% w porównaniu z innymi fotelikami montowanymi przodem do kierunku jazdy. Ten fotelik spełnia najnowsze wymogi legislacyjne i-Size i posiada obrotowe siedzisko 360° dla większej wygody. AxissFix Air wyposażony jest także w system ISOFIX oraz Top Tether, by montować́ go w najbezpieczniejszy i najłatwiejszy sposób. A wszystko to w jednym foteliku samochodowym, którego można używać́ tyłem do kierunku jazdy (do 87 cm ok. 2 lat) a później przodem - do 105 cm ok. 4 lat, w zależności od wzrostu malucha.

Dla starszego dziecka
Fotelik Maxi-Cosi RodiFix AirProtect® jest łatwy i szybki w obsłudze. Czytelny system oznaczeń prowadzenia pasa oraz wygodny dostęp do klamry zamka sprawiają, że dziecko jest zabezpieczone i gotowe do jazdy w kilka sekund. Montaż̇ fotelika przebiega wyjątkowo sprawnie, dzięki korzystaniu z zaczepów ISOFIX. RodiFix AirProtect® posiada regulację wysokości zagłówka i szerokości boków co sprawia, że „rośnie" wraz z dzieckiem. Zastosowana w zagłówku technologia AirProtect® redukuje ryzyko urazu głowy aż̇ o 20%.

Połączenie wysokiej jakości oraz dbałości o bezpieczeństwo i wygodę to wspólny mianownik wszystkich produktów i usług Maxi-Cosi. Dzięki temu rodzice mogą̨ skupić́ całą swoją uwagę̨ na dzieciach i cieszyć się wspólnymi chwilami. Zatem w drogę!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kostrzewapr

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Asia 2018-05-14 19:46:57

    Dla starszego dziecka można zamiast fotelika wybrać alternatywne rozwiązania jak np. Smart Kid Belt. Jest to urządzenie, które dopasowuje pasy bezpieczeństwa w aucie do wymiarów dziecka. Sprawdza się idealnie też w przypadku gdy mamy trojkę latorośli, które chcemy zmieścić na tylnej kanapie i zapewnić im komfortowo podróżowanie. Bezpieczeństwo jego stosowania jest potwierdzone atestami i testami zderzeniowymi, które uzyskały wysokie oceny.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »