Dom » Wnętrza

Bezpieczny dom dla malucha

Bezpieczny dom dla malucha
Zobacz więcej zdjęć »
Mamy małych odkrywców doskonale wiedzą, że ich szkrab chce poznawać świat wszystkimi zmysłami. Na każdym kroku i w każdym miejscu.

Dlatego też każda z nich wie jak ważne jest by wszystkie miejsca w domu  - a w szczególności te, które są dostępne dla dziecka, były niemal klinicznie czyste. Podłoga po której raczkuje nasza pociecha musi być naprawdę czysta – paluszki i raczki które jej z zaciekawieniem dotykają trafiają szybko do buzi. Wszystko zresztą trafia do buzi naszej pociechy. Łącznie z niewielkimi elementami, które może znaleźć we wszystkich pomieszczeniach. Warto zadbać więc o odpowiednia organizację w domu – i współpracować z innymi domownikami.

Szczególnie ważne jest to w kuchni i łazience. Do kuchni najlepiej zamontować niską bramkę, której nasza pociecha nie będzie mogła otworzyć. Garnki, gorąca herbata czy ostre przedmioty bardzo łatwo mogą znaleźć się w zasięgu naszej pociechy. Również w łazience czai się wiele kuszących dla naszego dziecka niebezpiecznych przedmiotów. Ostre dozowniki papieru czy galanteria łazienkowa mogą wyrządzić mu krzywdę przy zbyt intensywnym kontakcie. Najważniejsze jednak jest by chować wszelakie środki higieniczne i chemiczne, przeznaczone do czyszczenia. Akcesoria łazienkowe powinny być bezpieczne i trudno dostępne.  Mydło w kostce lepiej zastąpić tym trudniej dostępnym w płynie, a same dozowniki do mydła umieścić na wysokiej półce.

Akcesoriałazienkowe.net retro są dla naszego dzieciaka szczególnie atrakcyjne, gdy kuszą nietypowym kształtem czy kolorem. Lepiej więc zakupić klasyczne, białe tiger akcesoria łazienkowe, które nie będą na siebie zwracały wielkiej uwagi. Oczywiście nie można też przesadzać i trzymać malca pod kloszem. Jednak na wszelakie środki czystości należy uważać – dziecko nie powinno przebywać same w pomieszczeniach, gdzie może się z nimi zetknąć.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »