Społeczeństwo » Społeczeństwo

Bezpłatne porady prawne

W obiektywie kamer i pod czujnym okiem dziennikarzy z nadejściem 2016 roku ruszył program darmowych porad prawnych. Teraz już czas by postarać się o podsumowanie.

Wszyscy są pewni, iż program bezpłatnej pomocy prawnej wymaga pewnych zmian. Stworzony sporym trudem organizacyjnym, a także ekonomicznym program nie gwarantuje bowiem spodziewanych rezultatów. Najzwyczajniej na świecie nie ma chętnych na oferowane bezpłatne wsparcie. Ludzie w tej formule pomocy nie chcą, zaś obywatelskie zaciekawienie systemem jest słabe. Pomimo, że omawiany koncept został wszechstronnie opisany w prasie. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce bezpłatne porady prawne Poznań, Elbląg, czy Malbork, by przebierać w stronach zawierających dane o programie.

Dlaczego tak jest? Brakuje zaufania do anonimowych doradców. Po radę prawną idzie się w praktyce głównie z polecenia. Bezimienny adwokat siedzący za biurkiem w urzędzie, o którego doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach nic klientowi nie wiadomo, nie cieszy się zaufaniem. W rezultacie ten system służy wyłącznie testowaniu, czy podejście do przedmiotu prawnego oferowane przez prawnika z wyboru wcześniej opłaconego, pokrywa się z opinią innego mecenasa. Rozumieją to nie tylko prawnicy zapewniający bezpłatne porady, lecz dodatkowo wszyscy, którzy w dowolny sposób zaangażowani są w bezpłatną pomoc prawną.

Niebawem jesteśmy przed szansą oraz wyzwaniem, by niezdrowy system udoskonalić. Zaś pogląd specjalistów został zauważony. Kluczowa teza - darmowa usługa prawna winna przysługiwać jedynie osobom w potrzebie . Zasadne jest również prawo wyboru profesjonalnego prawnika, do jakiego klient będzie miał zaufanie.

Oczywiście, że chętnych adwokatów w rezultacie jest znacznie więcej niż przewidziano etatów w punktach pomocy. Celowe jest by ludzie mogli wybrać tych, którzy na to zasłużyli.

Jakże to zrobić? Bezpłatną poradę prawną trzeba dać obywatelom którzy jej faktycznie potrzebują. Tym, których budżety bez cienia wątpliwości pozwalają na prywatne zamówienie pomocy prawnej. Bowiem oczywiste jest, iż ze środków budżetu państwa bezpłatnej pomocy prawnej nie można dać wszystkim Trzeba przeanalizować rozsądniejsze kierowanie środkami, a te niech trafią do ekspertów, za którymi pójdą klienci. Czyli niczym w wolnej gospodarce rynek jest i będzie najwłaściwszym recenzentem zaangażowania adwokatów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kontakt@pozycjonowanie-audytseo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »