Rozrywka i wypoczynek » Sport

Białko w treningu - podstawy

Białko w treningu - podstawy
Zobacz więcej zdjęć »
Tu i ówdzie możemy usłyszeć, że białko, a konkretnie to odżywki na bazie białka pomagają nam uzyskiwać znacznie lepsze efekty treningowe. Czy to prawda?

Zasadniczo jest to po części prawda, ale nie można mówić, że będziemy spożywać sporo jaj, nabiału i mięsa z kurczaków i efekt mamy murowany. Nawet jeśli spożywamy wymienione produkty w dużych ilościach i jednocześnie też ciężko trenujemy, to nie zawsze możemy mieć pewność, że będzie to dla nas skuteczne. Tutaj potrzeba bowiem czegoś więcej, a konkretnie potrzeba nam większej wiedzy na temat białka i jego działania w naszym organizmie, jego znaczenia dla naszego organizmu, dla jego funkcjonowania i dla efektów treningowych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że odżywki białkowe są jak najbardziej korzystne, dieta bogata w białko również, ale wszystko z umiarem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Istotne składniki

Musimy bowiem pamiętać o tym, że oprócz samego białka, musimy do naszego organizmu dostarczyć odpowiedniej ilości węglowodanów oraz tłuszczów. Te trzy składniki w odpowiednich proporcjach dadzą nam dopiero pożądane efekty treningowe. Podobnie wygląda kwestia regeneracji naszego organizmu i mięśni poi treningu. Możemy bowiem zetknąć się ze stwierdzeniem, że białko powoduje szybszą regenerację mięśni, ale to również jest niepełna prawda. W tym miejscu należy również uwzględnić odpowiednią ilość węglowodanów dostarczanych do organizmu. Wówczas dopiero będziemy mogli mówić o odpowiednich efektach potreningowych, o odpowiedniej regeneracji mięśni. Odżywki białkowe są więc bardzo ważne w naszym treningu siłowym, są bardzo ważne gdy ciężko pracujemy nad przyrostem masy mięśniowej, gdy ciężko pracujemy nad naszą wytrzymałością jak również nad innymi aspektami naszego ciała, ale jednocześnie musimy pamiętać, że skuteczność przyjmowanego przez nas białka w dużej mierze zależy od jego postaci, od jego ilości, od proporcji z innymi składnikami odżywczymi, jak również od tego w jakim stanie jest nasze zdrowie. Warto o tych wszystkich aspektach pamiętać i nie przyjmować białka w sposób bezmyślny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »