Gospodarka » Przemysł

Białoruski Park Technologiczny otwarty dla Ericpola

Białoruski Park Technologiczny otwarty dla Ericpola
Zobacz więcej zdjęć »
Z nowym rokiem spółka IOOO ERICPOL BREST została rezydentem Parku Technologii Zaawansowanych w Mińsku na Białorusi. Dzięki temu zyskała szereg ulg podatkowych, możliwość konkurowania na białoruskim rynku i większą swobodę zatrudniania pracowników.

Poza IOOO ERICPOL BREST w Parku zarejestrowanych jest 98 innych firm. Wszystkie zwolnione są z obowiązku płacenia części podatku dochodowego i podatku VAT.  – Lepsze warunki podatkowe pozwolą wzmocnić naszą ofertę na rynek międzynarodowy oraz stworzyć konkurencyjną ofertę na rynek białoruski, który dotychczas był poza naszym zasięgiem – mówi Valery Tsilind, Dyrektor Zarządzający IOOO ERICPOL BREST.
 

Przynależność Ericpola do Parku Technologii Zaawansowanych oznacza również większą swobodę zatrudniania pracowników. Na Białorusi studenci uczelni państwowych, którzy studiują bezpłatnie po ukończeniu studiów otrzymują skierowanie do pracy w zakładach państwowych. - Od tego roku problem znika, bo wraz z rozpoczęciem działalności spółki w ramach Parku, bez przeszkód możemy pozyskiwać najzdolniejszych absolwentów uczelni wyższych – wyjaśnia Valery Tsilind.
 
IOOO ERICPOL BREST to spółka zależna polskiej firmy Ericpol Telecom, założona w 2007 r. w Brześciu na Białorusi. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania telekomunikacyjnego. Obecnie zatrudnia ok.100 osób. Na przestrzeni 3 lat spółka trzykrotnie zwiększyła zyski. W planach leży coroczny 20-proc. przyrost dochodów. ERICPOL BREST ściśle współpracuje z białoruskimi uczelniami wyższymi - z Politechniką Brzeską, Uniwersytetem im. Puszkina w Brześciu oraz Baranowickim Uniwersytetem Państwowym, analizując proces dydaktyczny studentów. Firma organizuje także praktyki studenckie, w trakcie których młodzież ma szansę wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jakub.gabarkiewicz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »