Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Białostoccy uczniowie wspomagają chorego Nikosia

Białostoccy uczniowie wspomagają chorego Nikosia
Zobacz więcej zdjęć »
Cała społeczność Społecznej Szkoły Podstawowej nr 11 zbiera nakrętki, by pomóc choremu na rdzeniowy zanik mięśni Nikosiowi. Potrzeba aż 10 mln zł, więc każda złotówka się liczy

Zbieranie nakrętek w ramach „Zakręconej akcji” w różnych punktach Białegostoku to jedna z form pomocy chłopcu. Nikoś choruje na SMA w pierwszym, najbardziej agresywnym stopniu. Jest szansa na skuteczne leczenie chłopca, jednak terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu kopii uszkodzonego genu jest bardzo droga.

- Każdy może wesprzeć Nikosia poprzez liczne licytacje. Można również śledzić jego losy w mediach społecznościowych, np. na Facebook. W naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek pod hasłem „Nikosiowi pomagamy nakrętki zbieramy” – mówi Agnieszka Lipska, nauczycielka SSP nr 11.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty informujące o akcji. Zbierane do skrzynek nakrętki trafiają organizatorów akcji – przyjaciół rodziny Nikosia. W zbiórce uczestniczą nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie. Dzieci z wielką empatią podchodzą do sytuacji Nikosia i jego rodziny:

– Bardzo chciałem pomóc temu chłopcu, więc wziąłem od babci nakrętki i przyniosłem do szkoły – opowiada Adam z II klasy, a Mikołaj, pierwszoklasista wspomina:

- Ja też kiedyś chorowałem i leżałem pod kroplówką i teraz bardzo mi żal Nikosia.

- Chcemy pomóc z dobrej woli, by ten chłopiec był już zdrowy. Jak się pomaga, samemu czuje się lepiej – zgodnie twierdzą Ben, Antek, Lucja i Lena.

W akcję angażują się też pracownicy i dyrekcja szkoły.

- Bierzemy w niej udział, by czynić dobro i aby dzieci nauczyły się, iż każda aktywność i pomoc, nawet ta najmniejsza jest potrzebna. Od ziarnka do ziarnka, uzbiera się miarka - od nakrętki do nakrętki i uda się nam wszystkim wielka rzecz, uzbieramy na najcudowniejszy lek dla Nikosia – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora SSP nr 11.

Zbiorka na rzecz chłopca to nie jedyna akcja charytatywna, w którą angażuje się szkoła. Wolontariusze, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Społecznych przy Fabrycznej 10, w skład którego wchodzi też SSP nr 11, biorą udział w akcji „Torba Samarytanka” Caritasu. W jej ramach przygotowywali paczki z żywnością o długim terminie przydatności dla osób ubogich, starszych i samotnych – podopiecznych Centrum Pomocy Samarytanin Caritasu.

 

Zbiórka dla Nikosia, prowadzona jest na stronie  siepomaga.pl/zycie-nikosia

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzenas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »