Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Biegunka - fakty i mity

Biegunka - fakty i mity
Zobacz więcej zdjęć »
Biegunka to wyjątkowo popularna przypadłość, na której temat krąży w sieci mnóstwo przeróżnych informacji. Wśród nich znaleźć można zarówno fakty, jak i mity, które przekazywane z ust do ust stały się z czasem niezwykle wiarygodne.

Zanim podejmiemy więc jakiekolwiek kroki w kontekście zapobiegania, czy wręcz leczenia tej dolegliwości, upewnijmy się co jest prawdą, a co nie.

 

Czy produkty mleczne szkodzą podczas biegunki?

W przypadku ostrej biegunki lub biegunki z gorączką powinniśmy unikać wszelkich produktów mlecznych, ponieważ są ciężkostrawne i obciążają dodatkowo chory układ pokarmowy, a mleko, z uwagi na dużą zawartość tłuszczu może nasilić perystaltykę jelit.

 

Czy po zaobserwowaniu jednego luźnego stolca powinniśmy udać się do lekarza?

Jeśli podczas biegunki nie jesteśmy zanadto osłabieni, możemy jeść i pić (mamy względny apetyt), nie musimy od razu odwiedzać lekarza. Jeśli jednak po kilku dniach objawy nie ustępują, nasilają się lub są niepokojące (gorączka powyżej 38°C, krew w stolcu), należy zgłosić się do specjalisty. Wizytę powinniśmy natomiast umówić natychmiast, jeśli pojawią się trudne do opanowania objawy odwodnienia, takie jak rzadkie oddawanie moczu, wysuszenie powłok skórnych i śluzowych, zapadnięcie gałek ocznych.

 

Czy zaraz po pojawieniu się biegunki powinniśmy sięgnąć po środek antybiegunkowy?

Jeśli chcemy przyspieszyć proces leczenia, warto sięgnąć po preparat, który wyeliminuje toksyny i ochroni śluzówkę jelit, hamując przy tym rozwój biegunki. Doskonałym przykładem jest Tasectan, który łagodzi objawy biegunki u dzieci i dorosłych już po 12 godzinach leczenia. 

 

Więcej informacji na www.tasectan.pl.

Dodatkowe informacje:

TASECTAN – innowacyjny wyrób medyczny, który dzięki zastosowaniu unikalnego, potrójnego mechanizmu działania – NEO –  szybko rozwiązuje problem biegunki.

Formuła NEO zapewnia kompleksowe działanie na błonę jelita:

·        NEUTRALIZUJE  białka odpowiedzialne za powstawanie stanu zapalnego

·        ELIMINUJE toksyny i patogeny, nie zaburza motoryki układu pokarmowego (nie powoduje zaparć)

·        OCHRANIA  śluzówkę jelit przez tworzenie specjalnej powłoki, a ponadto ma właściwości ściągające

Badania potwierdziły, że Tasectan łagodzi objawy biegunki u dzieci i dorosłych już po 12 godzinach leczenia. Jest bezpieczny do stosowania nawet u niemowląt i dorosłych, którzy cierpią na przewlekłe dolegliwości i nie mogą sobie pozwolić na działania niepożądane np. takie jak zaparcia. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie wpływa na motorykę jelit.

Dostępny jest w formie kapsułek dla dorosłych i saszetek dla dzieci.

Więcej informacji na: www.tasectan.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »