Technologie » Komputery

BigPicture – więcej niż tylko dodatek. Zestaw narzędzi do zarządzania projektem

JIRA jest potężnym narzędziem do zarządzania projektami, ale nawet JIRA ma swoje ograniczenia. Jednak, jedną z jej głównych zalet jest modularność.

Jedną z najbardziej popularnych kategorii dodatków są diagramy Gantta. Są to graficzne prezentacje postępu prac, zagrożeń i delegacji obowiązków do pracowników. Zazwyczaj obsługuje się je interfejsem typu "przeciągnij i upuść" (drag&drop). Rozwiązań jest dużo i dzisiaj chcemy przedstawić Państwu jedno z nich w postaci BigPicture autorstwa firmy SoftwarePlant. 

Tak naprawdę jest to pełen zestaw narzędzi do zarządzania projektem, a jeśli potrzeba stricte samych diagramów Gantta to istnieje też okrojona wersja BigGantt. W tym właśnie tkwi siła BigPicture. Jest pełne użytecznych funkcji. Diagramy Gantta są oczywiście zaimplementowane na odpowiednio wysokim poziomie, ale jeśli dodatkowa funkcjonalność jest potrzebna lub mile widziana, to rozwiązanie to zostawia daleko w tyle całą konkurencję.

Programy w BigPicture są spoiwem pomiędzy pracą zespołów, a wizją i planami organizacji. Zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec niezgodnościom pomiędzy pracą kilku różnych zespołów. Jest to synchronizacja współpracy oraz dostarczenia produktu końcowego, ktora wspaniale działa zarówno przy małej jak i dużej liczbie pracowników lub zespołów. BigPicture pozwala na wygodną koordynację wydań kolejnych wersji produktu oraz jego modułów, łącząć w jedną całość efekty pracy wszystkich zespołów.  

Diagramy Gantta są w tym kontekście bardzo użyteczne. To znane i sprawdzone narzędzie do zarządznaia projektami..Pozwalają one tworzyć i planować zadania oraz wyszukiwać i osadzać dane z innych projektów JIRA. Każdy Program  tworzy swoje diagramy i można bardzo łatwo uzyskać jego przegląd z poziomu samego dodatku lub panelu sterowania JIRA (JIRA dashboard).

W złożonych organizacjach i projektach istnieje duże ryzyko finansowe związane z przebiegiem prac, integracją z innymi modułami, wdrożeniem w środowisku produkcyjnym, sytuacją rynkową, a nawet wewnętrznymi sprawami całego państwa. Dzięki naszemu rozwiązaniu i dostępnemu w nim przeglądowi ryzyka (Risk Matrix) mogą Państwo efektywnie zarządzać ryzykiem: planować,  delegować i szybko zażegnać wszelkie kryzysy.  

BigPicture zapewnia kompleksową obsługę zarządzania projektami, dopasowaną do współczesnych filozofii i dynamicznie zmieniającego się świata. Pozwala na efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów, a zwłaszcza potencjału pracowników.Przekłada się to na jakośc produktu końcowego, atmosferę pracy oraz kompetetywność rynkową. Służy do tego moduł Zasobów (Resources). Alokacja zasobów nie musi być już czasochłonna i wymagająca. Można bardzo szybko zobaczyć, kto czym się zajmuje i jak wywiązuje się z przydzielonych mu zadań.  

Jeżeli macie Państwo ochotę na więcej informacji, lub wprost przeciwnie, nie chcecie dostawać od nas Informacji Prasowych - wystarczy jeden e-mail na adres marketing@softwareplant.eu.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół BigPicture.  

KONTAKT

Matthew Jagiello

PR Manager

mateusz.jagiello@softwareplant.eu

https://twitter.com/softplantRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SoftwarePlant

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »