Firma » Biznes

BIK w 2014 r. wynajął 14,5 tys. mkw. powierzchni

Deweloper powierzchni komercyjnych w minionym roku zawarł umowy najmu na łącznie 14,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Wielkość pustostanów zmniejszyła się do 1,6% łącznej powierzchni. W tym roku Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza rozpocząć nowe inwestycje magazynowe oraz handlowe.

W 2014 r. Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) zawarło umowy najmu na łącznie 14,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. „W minionym roku nie prowadziliśmy nowych inwestycji magazynowych. Wszystkie podpisane umowy obejmowały umowy nowe oraz przedłużenia najmu powierzchni na kolejny okres  w już istniejących  obiektach” – podkreślił Krzysztof Mucha Business Development Manager Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. W efekcie na koniec minionego roku deweloper wynajmował łącznie 54,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, w porównaniu do około 51,3 tys. mkw. rok wcześniej. Tym samym wielkość pustostanów zmniejszyła się do 1,6% gotowej powierzchni, względem 7,6% na koniec 2013 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Skala przedłużeń najmu utrzymująca się na wysokim poziomie każdego roku potwierdza, że oferta jest dobrze przyjmowana przez Klientów. Nasze obiekty wyróżniają się m.in. bardzo dobrą lokalizacją, możliwością wynajęcia niedużych powierzchni: od 800 mkw. dysponujących co najmniej 2 dokami załadunkowymi” – dodał Krzysztof Mucha. Parki magazynowe Kraków I oraz Kraków II znajdują się blisko centrum miasta oraz jej obwodnicy. Z kolei Śląskie Centrum Logistyczne mieści się w pobliżu węzła dróg S1/A4. „Stawiamy na elastyczną współpracę z naszymi najemcami. Dopuszczamy nietypowy podział powierzchni, z możliwością dostosowania jej do lekkiej produkcji.  Jesteśmy także elastyczni w zakresie ustalenia okresu trwania umowy najmu” – zapewnił Business Development Manager Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

BIK planuje nowe inwestycje. „Zakładamy, że w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy rozpoczniemy rozbudowę Śląskiego Centrum Logistycznego oraz budowę nowego parku logistycznego Kraków III. W tym roku ruszymy także z budową Galerii Dzierżoniów” – powiedział Mirosław Koszany, Prezes BIK S.A.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. zarządza obecnie trzema centrami logistycznymi: CL Kraków I, CL Kraków II i Śląskim Centrum Logistycznym. W ramach tych parków najemcy korzystają z ok. 55 tys. mkw. powierzchni magazynowych.  Posiada też dwie galerie handlowe, jedną w Puławach, a drugą w  Bielsku-Białej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »