Dom » Wnętrza

Biokominki

Biokominki
Zobacz więcej zdjęć »
Żywy ogień w każdym domu, bez pozwoleń, bez dymu, bez zapachu. Jak to możliwe? Sekretem są biokominki oraz ich biopaliwo...

Jak dotychczas kominki były zarezerwowane dla wybrańców. Nie ze względu na koszta, lecz z uwagi, że można było je montować tylko w domach wolnostojących, z przygotowaną uprzednio instalacją kominową.

Ogień zawsze hipnotyzował, jest czymś niezwykle urzekającym. Niestety właściciele mieszkań nie mieli dotychczas takiej możliwości; musieli doceniać uroki kominków elektrycznych. Każdy kto je widział wie, że to inny świat. Wysoki rachunek za prąd oraz imitacja płomienia, to wszystko na co mogą liczyć ich użytkownicy. Do czasu... kiedy pojawiły się biokominki.

Czym są te ekologiczne kominki, że tak namieszały na rynku...? Bioetanol, czyli płynny alkohol pochodzenia roślinnego jest sekretem. Podczas jego spalania uwalnia się para wodna oraz bardzo niewielkie ilości dwutlenku węgla. Tak niewielkie są jego ilości, że są w pełni bezpieczne. Straż pożarna zakwalifikowała biokominki do świeczników i nie wymaga żadnych pozwoleń. Co więcej, podczas spalania nie ma dymu czy popiołu, nie ma również zapachu. Po prostu czysty ogień, bez zanieczyszczeń.

Biokominki to nierzadko dzieła sztuki. Warto zwrócić uwagę na serię Nice-House, która dostępna jest na polskim rynku. Wszystkie modele wykonane z wysokiej jakości stali o podwyższonej grubości dla większego bezpieczeństwa. Ogień zamknięty w niebanalnej oprawie wykonanej ze stali nierdzewnej, nierzadko w kolorze antycznego złota. Mocne formy dla zdecydowanego design'u lub delikatne, subtelne biokominki dla klasycznych wnętrz. Biokominki, które ozdobią każde pomieszczenie nie tylko swoim płomieniem.

Na rynku coraz większy wybór, ceny niezwykle zróżnicowane. Mimo to, że każdy biokominek opiera się na identycznym rozwiązaniu to jednak design oraz wykonanie potrafią się różnić. Dlatego decydując się na konkretny biokominek należy zwrócić uwagę na jego wykonanie.

Biokominki coraz śmielej wypierają kominki elektryczne, ponieważ oferują coś wyjątkowo, czym jest żywy, w dodatku czysty ogień. Producenci takich serii jak Nice-House oferują również w swoich modelach funkcję aromaterapii. Nie dość, że biokominki dostarczają żywy płomień, ciepło, niebanalną formę to jeszcze spełniają rolę leczniczą.

Po więcej informacji zapraszamy na http://www.nice-house.netRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

yannkes

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »