Dom » Wnętrza

Biokominki - zalety i wady

Chyba większa część z nas chciałaby mieć we własnym mieszkaniu stylowy kominek. Dobrze znamy romantyczne czy historyczne ujęcia z filmów, które nie miałyby sławy gdyby nie oryginalna scenografia. Za aktorami znajdują się oczywiście kominki.

Dobrze, ale o jakim kominku można myśleć rezydując w małym mieszkaniu w bloku? To nic, są na to właściwe sposoby.
Mamy dwie opcje – kominki elektryczne oraz bio kominki. Te pierwsze są raczej tylko sprzętem, który generuje obraz naśladujący płomienie z kominka. Drugie to już oryginalne kominki, które różnią się one metodą działania od tradycyjnych. Dzisiaj skupimy się na tych drugich, czyli na biokominkach.
Biokominki posiadają kilka bezdyskusyjnych plusów. Najważniejszą z korzyści, co podkreślałem już wcześniej, to możliwość umieszczenia ich de facto w każdym domu czy mieszkaniu. Skąd ta cecha? Kominki te wykorzystują bioetanol dzięki czemu efektem ich działania jest para wodna i w niewielkich ilościach dwutlenek węgla. Bio kominki podnoszą wilgotność powietrza a także nadają mu odpowiedni aromat. Można skorzystać również z możliwości użycia olejków zapachowych.
Używanie tego biopaliwa to także mozliwość uniknięcia takich groźnych uzysków jak typowe gazy pochodzące ze spalania. Nie musimy więc budować komina, a żeby utrzymać należyty poziom jakości powietrza, należy tylko wietrzyć apartament w przypadku dłuższego użytkowania biokominka.
Zależnie od typu, bio kominki mogą być bardzo łatwe do przeniesienia, co zapewni, że nigdy się nie znudzą. Można je także zamontować w jednym wybranym miejscu. Pozostaje więc nam decyzja jak  je wykorzystywać.
Co jasne, jak z wszystkim, również i bio kominki obarczone są wadami. Największą są opłaty eksploatacyjne. Biokominki cechują się sporym wykorzystaniem energii – w ciągu trzech godzin spalają do nawet półtora litra paliwa. Tak duża jego ilość kosztuje ok. 10 zł.
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą www.biokominki-producent.pl.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biokominki Toscana
http://www.biokominki-producent.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »