Firma » Bankowość

Biometryczne logowanie i autoryzacja transakcji w Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe

Najnowsze wersje aplikacji mobilnych Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe na urządzenia z systemem Android umożliwiają już logowanie oraz autoryzację operacji odciskiem palca.

Najnowsze wersje aplikacji mobilnych Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe na urządzenia z systemem Android umożliwiają już logowanie oraz autoryzację operacji odciskiem palca. Aplikacje w wersji na iOS są jeszcze bardziej zaawansowane i w przypadku powyższych czynności wykonywanych przez użytkowników na nowych smartfonach wykorzystują także biometrię twarzy.

Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe stawiają na biometrię. Ich klienci mogą logować się do aplikacji mobilnych za pomocą odcisku palca - w przypadku urządzeń wyposażonych w system Android oraz iOS (Touch ID), a także identyfikacji twarzy (Face ID) w nowszych modelach smartfonów z iOS. Ponadto, analogiczne metody biometryczne, czyli wykorzystujące przy identyfikacji linie papilarne i rysy twarzy, Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe zastosowały w swoich aplikacjach mobilnych przy autoryzacji wybranych dyspozycji m.in. przelewów, doładowań telefonów, spłaty kart, płatności BLIK.

W T-Mobile Usługi Bankowe biometria dotyczy również logowania do serwisu transakcyjnego i autoryzacji zlecanych w nim transakcji z poziomu aplikacji mobilnej - jest to dostępna od dawna alternatywa do kodów SMS, która teraz zapewnia jeszcze większy komfort. Dla bezpieczeństwa środków klienta, logowanie może przebiegać dwustopniowo. W tej opcji użytkownik potwierdza logowanie do systemu, wpisując w pierwszej kolejności hasło w bankowości internetowej, a następnie dodatkowo autoryzuje logowanie w aplikacji mobilnej. Już niedługo o podobne funkcjonalności zostanie wzbogacona bankowość internetowa Alior Banku.

- Sprawdzanie tożsamości z wykorzystaniem biometrii staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ czyni identyfikację prostszą, wygodniejszą, a nawet bezpieczniejszą. Użytkownik nie musi zapamiętywać wielu haseł i PIN-ów, co bywa uciążliwe- wyjaśnia Agata Strzelecka, członek zarządu Alior Banku.

Identyfikacja biometryczna zapewnia nie tylko większy komfort, ale również znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa bankowości mobilnej i wykonywanych w jej ramach transakcji. Klienci Alior Banku już teraz mogą korzystać z najnowszych rozwiązań biometrycznych w aplikacjach Alior Banku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UPR
http://ketchum.com/warsaw

Komentarze (1)

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2018-11-30 15:51:56

  Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »