Firma » Tax

Biuro rachunkowe to nie problem

Bardzo trudno jest się odnaleźć w gąszczu ofert. Biura rachunkowe wyrastają jak grzyby po deszczu. A zmianie obsługi księgowej towarzyszy wiele obaw. Czym zatem powinniśmy się kierować przy wyborze outsourcingu księgowego?

W całym kraju istnieją tysiące biur rachunkowych, natomiast tylko kilka z nich oferuje prowadzenie księgowości zarządczej na światowym poziomie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wybór odpowiedniego partnera zewnętrznego, któremu powierzymy jeden z najważniejszych działów w naszej firmie jest niezwykle trudny. Dlatego managerowie, odpowiedzialni za wybór biura, powinni wnikliwie sprawdzać otrzymywane oferty. Elementy, na które muszą zwracać uwagę to doświadczenie, proponowane rozwiązania logistyczne, elastyczność w działaniu i oprogramowanie, na którym dane biuro pracuje.

Oprogramowanie

Niezwykle ważne jest oprogramowanie, na którym będzie prowadzona księgowość firmy. Niestety szeroki wachlarz oprogramowania księgowego nie ułatwia wyboru. Należy przede wszystkim jasno określić oczekiwania, jakie ma zarząd. Jeżeli manager wybierający biuro rachunkowe pracuje w firmie opierającej swoje decyzje o twarde dane finansowe, powinien wybrać oprogramowanie ERP. - Oprogramowanie ERP dzięki swojej specyfice, nie tylko zapewni komfort pracy wewnątrz firmy, ale przede wszystkim usprawni przepływ informacji między działami i pozwoli na szybkie uzyskiwanie danych do analizy pod kątem projektów, stanów magazynowych, sprzedaży, badania rentowności działów, osób, produktów, regionów - mówi Łukasz Kansy, Relationship Manager z Centrum Finansowo-Księgowego Ekkom.

Na polskim rynku są już biura księgowe, które mogą zapewnić dostęp do oprogramowania ERP, bez konieczności długotrwałych i kosztownych wdrożeń. - Nasi Klienci wybrali Ekkom ze względu na wielojęzyczne oprogramowanie klasy ERP, na którym pracujemy. Łatwość i szybkość dostępu do danych księgowych oraz możliwość dowolnego podziału pracy między firmą a naszym centrum w tym samym czasie, są głównymi powodami dzięki, którym współpraca przebiega płynnie – mówi Damian Czuchajewski, prokurent Centrum Finansowo-Księgowego Ekkom z Wrocławia. - Oferujemy  księgowość w czasie rzeczywistym bez potrzeby oczekiwania na zamknięcie miesiąca. Pozwala to na bieżący dostęp do danych finansowo-księgowych 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie, w wielu językach. Dzięki sieci rozległej WAN nasi Klienci mogą pracować równocześnie z pracownikami naszego biura na danych dotyczących swojej firmy. Jest to rewolucyjne rozwiązanie dla najbardziej wymagających przedsiębiorców, pozwala na prowadzenie księgowości, pełnej logistyki, produkcji oraz CRM w jednym miejscudodaje Damian Czuchajewski.

Co biuro powinno dla Ciebie zrobić?

Wolny rynek wymaga podejmowania szybkich decyzji, w których ryzyko musi być minimalizowane. Biuro rachunkowe, musi oferować coś więcej niż wyliczanie VAT czy CIT. Manager odpowiedzialny za wybór biura musi oczekiwać płynnego przepływu informacji oraz natychmiastowego generowania raportów i analiz na linii księgowość zewnętrzna - reprezentowana firma. -Dajemy naszym Klientom możliwość oceny rentowności prowadzonych projektów, wykonania budżetów, szybkie raportowanie, uniknięcie problemów kadrowych, pojawiających się przy posiadaniu własnej księgowości oraz wsparcie merytoryczne, co w połączeniu pomaga przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Widzimy, jak ważne dla obsługiwanych przez nas spółek są informacje, które im przekazujemy - mówi Damian Czuchajewski.

Wybór czy zmiana biura księgowego na bardziej elastyczne, nowoczesne i rozumiejące potrzeby zarządcze obsługiwanych przez siebie klientów, podnosi bezpieczeństwo firmy. Dlatego niezwykle ważna jest wnikliwa weryfikacja ofert, po to, aby po wejściu we współpracę z księgowością zewnętrzną mieć wsparcie przy rozwijaniu przedsiębiorstwa. 

Centrum Finansowo-Księgowe Ekkom specjalizuje się w kompleksowej obsłudze księgowej oraz kadrowo-płacowej spółek prawa handlowego z udziałem kapitału polskiego oraz zagranicznego. Jako jedyne centrum finansowo-księgowe w Polsce udostępnia swoim klientom nowoczesne rozwiązania firmy HansaWorld umożliwiające wgląd w księgowość online w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem http://www.ekkom.com.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multum PR

Komentarze (5)

 • avatar
  stillalice 2019-01-27 15:17:27

  Carla, ceny abonamentów zaczynają się od 99 zł miesięcznie, ale to najlepiej się z nimi skontaktuj, bo inna cena będzie przy różnych ilościach papierów, sposobie opodatkowania i od tego czy i jakie usługi dodatkowe wykupisz.

 • avatar
  ramona 2019-01-12 13:26:29

  Też mam księgowość w tax care i płacę niecałą stówkę, jest dużo dodatkowych pakietów i specjalne oferty m.in. dla branży kosmetycznej, dają program versum do zarządzania salonem

 • avatar
  Carla 2018-12-31 14:23:34

  A tak z ciekawości - dużo płacisz u nich za abonament? Co w niego wchodzi?

 • avatar
  stillalice 2018-12-22 21:39:29

  Ja bym nie mogła być uwiązana do jednego biura. Korzystam z tax care online, mogę pracować w dowolnym miejscu, a z księgową zawsze mam kontakt i bez problemu przesyłam jej papiery.

 • avatar
  panroman 2016-04-07 14:18:30

  Oczywiście, że biuro rachunkowe to nie problem ;) Trzeba jedynie trafić na naprawdę porządne. W Lublinie jest to www.prawoipodatki.com, współpracuję z nimi od dwóch lat i cenię sobie to bardzo :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »