Firma » Biznes

BizTech podsumowuje rok 2011 i jest Gazelą Biznesu w rankingu PB

BizTech podsumowuje rok 2011 i jest Gazelą Biznesu w rankingu PB
Zobacz więcej zdjęć »
Rok 2011 BizTech Konsulting SA zamknął przychodami wysokości 9,3 mln zł, co stanowi 3% wzrostu w porównaniu z rokiem 2010 i 8% wzrost w stosunku do 2009 roku, i w efekcie dało firmie tytuł Gazeli Biznesu z 527 miejscem wśród najlepszych firm województwa mazowieckiego.

W 2011 roku przychody z prowadzonych szkoleń i egzaminów stanowiły 22%, na pozostałe 78% złożyły się wdrożenia rozwiązań IT, audyty i sprzedaż sprzętu oraz oprogramowania.

W tegorocznym rankingu Gazel Biznesu, prowadzonym wspólnie przez redakcję Pulsu Biznesu i Coface Poland, podsumowującym rok 2011 firma BizTech Konsulting znalazła się na 527 miejscu najbardziej dynamicznych firm województwa mazowieckiego i na 3076 miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej.

„Miniony rok był dla naszej branży IT trudny, bo klienci naszych usług byli nadal bardzo ostrożni przy podejmowaniu decyzji o wydatkach na usługi informatyczne. I działo się tak, pomimo stale poprawiającej się ich pozycji na rynku.” - mówi Sławomir Chabros, prezes BizTech Konsulting SA. „Obecny rok będzie na pewno trudniejszy w zakresie szkoleń - skończyły się dofinansowania unijne, ale liczę, że będzie lepszy pod względem innych naszych usług, tj. wdrożenia różnych rozwiązań szytych na miarę czy audytów bezpieczeństwa. W 2011 r. przychody z naszej działalności szkoleniowej stanowiły 22% przychodów, w tym roku spodziewamy się, że nie będą niższe i na to się przygotowujemy z naszymi zasobami”.

Rok 2011 w szkoleniach

Po rekordowym dla firm szkoleniowych, także w zakresie szkoleń IT, roku 2010 - dzięki wielomiliardowym wsparciom z funduszy unijnych, rok 2011 był już nieco gorszy, ale miał nadal dużą dynamikę. Tendencja ta już się skończyła i nie powtórzy się w obecnej, tzw. unijnej perspektywie budżetowej, czyli do roku 2013. Rok 2011 stał pod znakiem bezpłatnych dla uczestników, szkoleń finansowanych z EFS - firmy szkoleniowe, które bazowały wyłącznie na tych szkoleniach mogą nawet zniknąć z rynku.

Szkolenia finansowane z EFS wzrosły w BizTech w 2011 r. w stosunku do 2010 r. o ok. 46% i stanowiły 43% wartości wszystkich szkoleń. Wartość szkoleń komercyjnych pozostała na podobnym poziomie.

„Dużym zainteresowaniem cieszyły się również bardzo zaawansowane szkolenia i warsztaty m.in. „SQL Server 2008 Internals and Query Tuning” i „Advanced SQL Server Performance Tuning” prowadzone przez bardzo doświadczonego i uznanego również na świecie polskiego specjalistę. I na tym nie poprzestaniemy. W przyszłym roku, kluczem do przyciągnięcia klientów na szkolenia będą - oprócz marki firmy szkoleniowej - kompetencje, doświadczenie, a nierzadko i światowa popularność poszczególnych trenerów.” - mówi Urszula Krajewska, Dyrektor Edukacji w BizTech Konsulting SA. „W tym roku na wiele najbardziej specjalistycznych warsztatów uczestnicy trafili do nas poprzez fora internetowe i grupy dyskusyjne. Elementami, które przyciągają dziś na szkolenia - oprócz kompetencji - są: niestandardowe formy i treści szkoleń, elastyczność dostosowania oferty do potrzeb klienta, wzbogacanie oferty i połączenie szkolenia z przygotowaniem do certyfikacji, czyli egzaminu potwierdzającego umiejętności”.

Usługi IT w 2011 roku

W 2011 r. BizTech odnotował wzrost związany z wdrożeniami rozwiązań dla biznesu, bazujących na technologiach Microsoft i Oracle. W większości były to kompleksowe projekty głęboko dopasowane do potrzeb klientów.

„Coraz większa liczba klientów ma także świadomość, że gotowe rozwiązania nie spełniają ich oczekiwań i oczekują od nas daleko idących modyfikacji oraz dostosowania do specyficznych wymagań. Sama technologia nie jest gwarantem sukcesu” - mówi Sławomir Chabros, Prezes BizTech Konsulting SA. „Znacząco wzrosło także zainteresowanie audytami bezpieczeństwa i rozwiązaniami poprawiającymi bezpieczeństwo IT - ochrona stacji roboczych i środowisk serwerowych, systemy back up-owe oraz bezpieczeństwo poczty elektronicznej. Niestety - z oczywistych względów - nie możemy tu mówić o szczegółach, a nawet wymieniać nazw klientów.

Wchłonięcie przez Oracle firm Bea i Sun otworzyło przed klientami zupełnie nowe perspektywy technologiczne. Po raz pierwszy klienci mają dostęp do zintegrowanych z bazą danych i serwerem aplikacji rozwiązań sprzętowych: w pełni skalowanych serwerów Intelowych i SPARCowych, pamięci masowych typu NAS i SAN, pamięci taśmowych oraz pamięci typu Flash. Uzupełnia to wszystko technologia wspierająca filozofię chmury oraz wirtualizacja, umożliwiająca znalezienie złotego środka na maszynach wieloprocesorowych pomiędzy ceną licencji i wydajnością.

„Technologia - choć coraz doskonalsza - osiągając niespotykany dotąd poziom komplikacji wymaga coraz większej wiedzy i doświadczenia. Rośnie tak zwany próg wejścia w nowe lub połączone technologie. Nasi klienci to rozumieją i w szerszym zakresie korzystają z naszych usług eksperckich i edukacji” - mówi Paweł Chomicz, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Oracle w BizTech Konsulting SA.

Gazele Biznesu - kryteria

Gazele Biznesu, to prowadzony od 12 lat ranking najlepszych firm w Polsce. Prowadzony jest on wspólnie przez redakcje Pulsu Biznesu i firmę Coface Poland.

Warunkiem znalezienia się w rankingu i uzyskania prawa do posługiwania się tytułem Gazela Biznesu jest spełnienie przez firmę jednocześnie 5 warunków:

  • rozpoczęcie działalności przed rokiem 2008 i nieprzerwane prowadzenie jej do chwili obecnej
  • uzyskiwanie zysku we wszystkich kolejnych latach od 2008 roku - nawet jednoroczna strata eliminuje
  • od roku 2008 firma uzyskuje coroczny wzrost sprzedaży
  • w roku 2008 przychody firmy zamykały się w przedziale 3-200 mln zł
  • przynajmniej od roku 2008 firma regularnie publikuje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B lub udostępnia je firmie Coface Polska

BizTech Konsulting SA to doświadczony zespół specjalistów świadczący usługi informatyczne w następujących obszarach: konsulting, bezpieczeństwo, outsourcing IT, projekty infrastrukturalne, rozwiązania biznesowe - CRM/ERP/BI, edukacja. Zespół BizTech Konsulting stanowi grupę wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z dużymi Klientami w zakresie implementacji systemów IT, wspomagających prowadzenie działalności. Doświadczenie poszczególnych pracowników firmy w realizacji projektów IT jest gwarancją osiągnięcia założonych celów organizacyjnych, funkcjonalnych i biznesowych w precyzyjnie określonym czasie i przy rozsądnej cenie.

Usługi BizTech Konsulting wyróżniają: kompetencje i duże doświadczenie pracowników; terminowość, skuteczność i elastyczność działania; proste i zrozumiałe rozwiązania funkcjonalnie dopasowane do potrzeb i możliwości użytkownika; niezawodność i bezpieczeństwo oferowanych systemów.

BizTech Konsulting posiada status: Microsoft Silver Partner, Symantec Gold Partner, Symantec Endpoint Management, Symantec Data Protection, Symantec Specialist Enterprise Security, Trend Micro Bronzer Partner, Dell Professional Services Partner, Oracle Gold Certified Partner Database Specialization, Oracle Education Reseller, Certyfikat „Zgodny z ECDL”, Centrum Egzaminacyjne ECDL-A, Laboratorium ECDL, Prometric Testing Center, Pearson VUE Authorized Test Center, EUCIP, KRYTERION Host Location, CERTIPORT Authorized Testing Center.

BizTech realizuje szkolenia w ramach funduszy ze środków unijnych. Szkolenia te, prowadzone w formie tradycyjnej lub e-Learningowej, przeznaczone są zarówno dla firm, jak i osób indywidualnych. Dotychczas zostały zrealizowane projekty: „ECDL - i Ty możesz mieć europejskie komputerowe prawo jazdy” i „ECDL Advanced - i Ty możesz mieć zaawansowane komputerowe prawo jazdy” jako uzupełnienie szkoleń tradycyjnych oraz „System Edukacji Aktywizacji Integracji i Rozwoju Personelu PLL LOT (EduAIR) Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich” jako szkolenia e-Learningowe. Obecnie BizTech realizuje projekt „ECDL dla początkujących i zaawansowanych” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zespół specjalistów BizTech Konsulting dokonał pierwszego w Polsce wdrożenia systemu wspomagającego zarządzanie relacjami z klientami Microsoft Business Solutions CRM w Fabryce Elementów Hydrauliki PONAR-Wadowice SA. BizTech wdrożył również Microsoft CRM w firmach: Axfarm, Internet Media Services, Konimpex, Medim, Onet Group, Polanowscy Nieruchomości. BizTech Konsulting był organizatorem XVII Forum Teleinformatyki zatytułowanego „Cyfrowa Europa wyzwaniem dla polskiej prezydencji w UE”, które odbyło się w dniach 22-23 września 2011 roku w Miedzeszynie k/Warszawy.

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

Zbigniew Blewoński, mobile: (+48) 501 772 619, e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »