Dom » Budownictwo

Blachodachówki panelowe - Dlaczego warto kupić ?

Blachodachówki panelowe - Dlaczego warto kupić ?
Zobacz więcej zdjęć »
Tradycyjne blachodachówki cięte na wymiar czy nowoczesne blachodachówki panelowe? To dylemat, przed którym staje wielu inwestorów. Decyzja nie powinna być jednak podjęta tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim uwarunkowana kształtem dachu i stopniem jego skomplikowania. Blachodachówki pa

Blachodachówki panelowe to stosunkowo nowe rozwiązania. Są jednak tak uniwersalne, że ich liczne zalety z roku na rok docenia coraz więcej inwestorów i dekarzy. Tymi modelami blachodachówki można kryć nowe i remontowane dachy, zarówno jedno- i dwuspadowe, jak i bardzo rozbudowanych. Ponadto blachodachówki panelowe dostępne są w różnych kolorach, powłokach i kształtach – od  płaskich (np. blachodachówka płaska IRYD Blachy Pruszyński) po profilowane  (takie jak blachodachówki LOARA czy REN firmy Blachy Pruszyński). Znacznie ułatwia to dobór materiału na dach stylu domu.

Mały format paneli ułatwia obliczenie zapotrzebowania materiału pokryciowego. Do wyliczenia potrzebnej ilości  wystarczy jedynie informacja o metrażu powierzchni do pokrycia. Nie są konieczne szczegółowe pomiary oraz rysunki dachu, aby otrzymać wszystkie niezbędne elementy od razu, bez czekania tygodniami na zamówiony towar, co jest szczególnie ważne w okresie budowlanym. Zakres wielkości modułów jest różny w zależności od producenta, ale ponieważ są to standardowe zestawy, nie ma najmniejszego problemu z dokupieniem brakujących elementów. Niewykorzystany materiał zwykle też można zwrócić sprzedawcy.

Blachodachówki panelowe są lekkie (4,6-7 kg/m2), ale sztywne i mocne. Podczas transportu i rozładunku nie ma ryzyka, że blacha pognie się i odkształci, gdyż panele są starannie spakowane na europaletach.

Blachodachówki panelowe to także znaczne ograniczenie odpadów do minimum, najczęściej jest to 5% zamówionego materiału (nawet przy najbardziej skomplikowanych dachach). Ważną zaletą tego rodzaju pokrycia dachowego jest to, że arkuszy nie trzeba przycinać na końcach połaci. Wystarczy moduł podłożyć pod już ułożony element o odpowiednią ilość fal – stosowanie wielu zakładów nie wpływa negatywnie na estetykę pokrycia, ponieważ elementy idealnie do siebie pasują. Łączenia arkuszy są niezauważalne dzięki zagłębieniom narożników, w których się je na siebie nakłada, oraz dzięki ukrytym otworom montażowym.

Pokrycie dachowe wykonane z blachodachówek panelowych jest trwałe, wytrzymałe, efektowne, ekonomiczne i wygodne w użytkowaniu, a także łatwe w montażu, transporcie oraz organizacji placu budowy. Aby bezawaryjnie spełniało swoje zadanie na dachu, warto pamiętać, że gwarancją jakości jest zakup pokrycia od renomowanego producenta. Na przykład firma Blachy Pruszyński może pochwalić się zaawansowanymi liniami technologicznymi, a także profesjonalnymi laboratoriami. Ponadto doradcy techniczni w każdym momencie, czy to podczas budowy dachu, czy w czasie eksploatacji służą radą i pomocą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IMPULSE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »