Dom » Wnętrza

Blat laminowany Hornfels firmy Pfleiderer

Blat laminowany Hornfels firmy Pfleiderer
Zobacz więcej zdjęć »
Autentyczność powierzchni to nowy, silny trend we wzornictwie. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z naturalnymi materiałami czy przemysłowo przetworzonymi ważne by wrażenia haptyczne przy ich dotyku harmonizowały z wizualnymi.

W ten trend wpisuje się mocno blat laminowany Hornfels firmy Pfleiderer.

Zgodnie z aktualnymi trendami kuchnia – nawet ta nowoczesna  – nie jest minimalistyczna i utrzymana w laboratoryjnym, ultra czystym stylu. Wręcz przeciwnie, w kuchni podobnie jak w innych wnętrzach eksponuje się różnorodność materiałów, faktur, wykończeń powierzchni. Elementy futurystyczne, ultranowoczesne zestawia się z naturalnymi, vintage, industrialnymi – taki miks sprawia, że kuchnia jest miejscem bardziej przyjaznym użytkownikom, przytulnym, sprzyjającym wspólnemu spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi.
W ten nurt znakomicie wpisuje się pochodzący z kolekcji Luxury Home Style blat laminowany Hornfels. Jego nazwa wywodzi się z języka niemieckiego i oznacza skałę osadową o nazwie łupek ilasty. Skała ta wyróżnia się szarą, niebieskoszarą lub zielonkawoszarą barwą oraz charakterystyczną strukturą. Blat Pfleiderer umiejętnie odwzorowuje wygląd tej skały, jej tajemniczy i bardzo elegancki kolor, rysunek  delikatnych, białych przebarwień w jej strukturze. Dlatego będzie świetnie pasował do wnętrz o motywie naturalnym, ekologicznym. Komponuje się z dekorami jednolitymi w tonacji biało-szaro-czarnej, niezwykle ciekawy efekt może dać z pastelową, nieco przydymioną zielenią, która uwypukli zielonkawą tonację dekoru.
Z kolei wśród dekorów drewnopodobnych najlepiej będą współgrały z nim jasne, lekko szarawe, chłodne odcienie.
Odwzorowaną na dekorze strukturę łupkowej skały podkreśla struktura blatu - Perfect Finish. Matowa, pochłaniająca światło, nie ukierunkowana wertykalnie czy horyzontalnie, surowa, kojarzy się z autentycznymi skalnymi powierzchniami.

Kontakt dla mediów:

Wanda Modzelewska
Profundo PR
tel. 503 002 335
w.modzelewska@profundo.pl
profundo@profundo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »