Technologie » AGD - RTV

Blaupunkt Q3000 – bezprzewodowy system do monitorowania dużych powierzchni

Blaupunkt Q3000 – bezprzewodowy system do monitorowania dużych powierzchni
Zobacz więcej zdjęć »
Q3000 – to kolejny bezprzewodowy system alarmowy z wbudowaną kamerą od marki Blaupunkt. Jest to inteligentny zestaw, który służy do monitorowania stanu wybranej przestrzeni.

System Q3000 można rozszerzyć nawet do 40 urządzeń, m. in. o czujki ruchu, czujki ostrzegające przed pożarem, czadem, czy o elementy pozwalające sterować funkcjami domu lub mieszkania.

System monitorujący Blaupunkt Q3000 to rozwiązanie z dziedziny Security Smart Home. Zestaw może pomóc w zabezpieczeniu domu, mieszkania, czy biura, dzięki prostemu montażowi i obsłudze. Technologia przystosowana do codziennych potrzeb użytkownika, zapewnia ochronę na przykład przed zalaniem lub pożarem.

Zestaw jest zabezpieczony przed nieautoryzowaną próbą usunięcia któregokolwiek z jego elementów lub zaburzenia bezprzewodowego połączenia. W takim wypadku alarm natychmiast zostanie aktywowany. Jednocześnie system wyśle powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

- W dawnych czasach, podczas nieobecności w domu, wielokrotnie zastanawialiśmy się, czy na pewno nasz dobytek jest bezpieczny. Postęp technologiczny jaki miał i cały czas ma miejsce, umożliwia nam uzyskanie odpowiedzi na te pytania w bardzo prosty sposób. Zaawansowany i niezawodny zestaw monitoringu Blaupunkt Q3000 pomoże nam w kompleksowym zabezpieczeniu naszego mienia. Istotnym argumentem przemawiającym za tym systemem jest także korzystna cena. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

W zestawie Q3000 znajduje się panel kontrolny z wbudowaną syreną, bezprzewodowy wykrywacz ruchu z kamerą oraz czujnik na drzwi lub okna. Wszystkie elementy wyposażone są w pojemne baterie, które można samodzielnie wymienić. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz. Bezprzewodowy zasięg do 300 m i możliwość rozbudowania systemu o kolejne komponenty (do 40 łącznie) pozwala ochraniać obiekty złożone z wielu pomieszczeń.

Systemem alarmowym Q3000 można zarządzać zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem smartfona, dzięki dostępnej w wersji iOS i Android bezpłatnej aplikacji Secure4Home.

Blaupunkt oferuje szeroki wybór dodatkowych komponentów, o które może zostać rozbudowany system, m.in. czujniki dymu, zalania temperatury, inteligentne gniazdka i termostaty. Dzięki temu Q3000 może służyć nie tylko do ochrony przed włamaniem, lecz także do zdalnego zarządzania funkcjami domu czy mieszkania. Pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach i sterować urządzeniami elektrycznymi przez aplikację mobilną, obniżając koszty ogrzewania i prądu.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A. Zestaw jest dostępny w sklepach: Technikalia.pl, Komputronik.pl, Yalu.pl. Spodziewana cena detaliczna wynosi 1149 PLN.

Najważniejsze funkcje i parametry systemu Blaupunkt Q3000:

 • Możliwość rozszerzenia zestawu do 40 czujników
 • Protokół: ZigBee Home Automation 1.2
 • Zapisywanie nagrań w chmurze
 • Aplikacja Secure4Home pozwala zdalnie kontrolować pracę urządzeń elektrycznych
 • Ochrona przed manipulacjami z zewnątrz
 • Powiadomienia push
 • Źródło zasilania: adapter 9V 1A
 • Bateria zapasowa: 4.8V 1100mAh Ni-MH
 • Czas pracy bez zasilania (na baterii): do 15 godzin
 • Głośność syreny alarmowej: 95 dB / 1 m
 • Częstotliwość: 433/868MHz
 • Zasięg do 300 m na otwartej przestrzeni
 • Wytrzymałość na temperaturę do -10° C i + 45° C

 

O firmie Blaupunkt:

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości - niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Kiszewski

Komentarze (1)

 • avatar
  ~Henryk 2018-08-23 12:48:00

  Przede wszystkim jest to bardzo dobrze rozbudowany system. Do tego dochodzi korzystna cena i prestiż firmy Blaupunkt. Jestem bardzo na "tak".


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »