Technologie » AGD - RTV

Blaupunkt Q3200 – zaawansowany bezprzewodowy system monitorujący

Blaupunkt Q3200 – zaawansowany bezprzewodowy system monitorujący
Zobacz więcej zdjęć »
Marka Blaupunkt wprowadza na rynek kolejny bezprzewodowy system alarmowy Blaupunkt Q3200. Jest to inteligentny zestaw, który służy do monitorowania stanu wybranej przestrzeni wewnątrz domu, mieszkania lub biura.

System Q3200 można rozszerzyć nawet do 40 urządzeń, m. in. o czujki ruchu, czujki ostrzegające przed pożarem, czadem, czy o elementy pozwalające sterować funkcjami domu czy mieszkania. Ponadto urządzenie ma wbudowaną kamerę, dzięki której niepożądane zdarzenia zostaną zarejestrowane.

System monitorujący Q3200 to kolejne rozwiązanie marki Blaupunkt z dziedziny Security Smart Home. Łatwość montażu i obsługi sprawia, że z zestawem Blaupunkt każdy może zabezpieczyć dom, mieszkanie czy biuro w prosty i tani sposób. Przystosowana do potrzeb użytkownika technologia zapewnia skuteczną ochronę przed, np. ulatniającym się czadem lub zalaniem.

Alarm uruchamia się natychmiast w razie siłowego usunięcia któregokolwiek z jego elementów, jak również w przypadku prób zakłócenia połączenia bezprzewodowego. Jednocześnie system wysyła powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

- Jesteśmy u progu rozpoczęcia sezonu wakacyjnego. Wiele osób wyjeżdża, poszukując jednocześnie prostego i sprawdzonego sposobu na zabezpieczenie swojego domu. Intuicyjna obsługa i prosty montaż urządzeń sprawią, że każdy może niewielkim nakładem sił zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Natomiast wysokiej jakości czujniki ostrzegają przed ewentualnym zagrożeniem. Na przykład detektor ruchu ma wbudowaną kamerę, dzięki czemu użytkownik otrzyma niepodważalny dowód zajścia. - powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

W zestawie Q3200 znajduje się panel kontrolny z wbudowaną syreną, pilot, bezprzewodowy wykrywacz ruchu z kamerą oraz czujnik na drzwi lub okna. Wszystkie elementy wyposażone są w pojemne baterie, które samodzielnie można wymienić. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz. Bezprzewodowy zasięg do 300 m i możliwość rozbudowania systemu o kolejne komponenty (do 40 łącznie) pozwala ochraniać nawet duże obiekty oraz budynki złożone z wielu pomieszczeń.

Systemem alarmowym Q3200 można zarządzać przy użyciu pilota lub zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Smartfona dzięki dostępnej w wersji iOS i Android bezpłatnej aplikacji Secure4Home.

Blaupunkt oferuje również szeroki wybór dodatkowych komponentów, o które może zostać rozbudowany system, m.in. czujniki dymu, temperatury, inteligentne gniazdka i termostaty. Dzięki temu Q3200 może służyć nie tylko do ochrony przed włamaniem, lecz także do zdalnego zarządzania funkcjami domu czy mieszkania. Pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach i sterować urządzeniami elektrycznymi przez aplikację mobilną, obniżając koszty ogrzewania i prądu.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A.

Najważniejsze funkcje i parametry systemu Blaupunkt Q3200:

 • Możliwość rozszerzenia zestawu do 40 czujników
 • Zapisywanie nagrań w chmurze
 • Aplikacja Secure4Home pozwala zdalnie kontrolować pracę urządzeń elektrycznych
 • Ochrona przed manipulacjami z zewnątrz
 • Powiadomienia push
 • Źródło zasilania: adapter 9V 1A
 • Bateria: 4.8V 1100mAh Ni-MH
 • Czas pracy bez zasilania (na baterii): do 15 godzin
 • Głośność syreny alarmowej: 95 dB / 1 m
 • Częstotliwość: 433/868MHz
 • Zasięg do 300 m na otwartej przestrzeni
 • Wytrzymałość na temperaturę do -10° C i + 45° C

 

O firmie Blaupunkt:

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma „Ideal" produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości - niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Kiszewski

Komentarze (6)

 • avatar
  ~Alicja 2019-04-18 13:42:08

  Widziałam ten zestaw na technikalia.pl. Czytam opinie, bo rozważam zakup. Jak na razie same pozytywy, chyba się skuszę.

 • avatar
  ~Kinga 2019-01-30 10:04:33

  Przyznam szczerze, że cena co do jakości jest naprawdę niska. Obraz wysokiej jakości zarówno w dzień jak i w nocy, głośna syrena i możliwość podejrzenia przez aplikację co dzieje się w monitorowanej przestrzeni to duże zalety

 • avatar
  ~Katarzyna 2019-01-22 11:32:52

  Prosty montaż, nie trzeba wiercić dziur w ścianach. Połączenie z aplikacją Secure4Home jest dobrym pomysłem, w każdej chwili można podejrzeć co dzieje się w monitorowanym obszarze. Mam od kilku miesięcy i system działa bez zarzutów

 • avatar
  ~Czarek 2018-07-20 08:18:40

  Troche martwila mnie cena gdy kupowalem sprzet - wydala mi sie za niska. Jednak za dobre zabezpieczenie zwykle trzeba sporo zaplacic. System okazal sie naprawde porzadny i latwy w montazu. Mam nadzieje, ze posluzy mi jak najdluzej.

 • avatar
  ~pablo 2018-07-11 13:06:00

  Sprzęt działa, bardzo głośna syrena. Na szczęście nie załącza się bez powodu. Fajnie wygląda cały zestaw.

 • avatar
  ~Odarek 2018-07-06 12:08:01

  Genialny design niezbędnego zabezpieczenia. Zwykle takie produkty wyglądają beznadziejnie i psują wygląd domu, ale ten naprawdę nie zawadza.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »