Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Blizna po cesarskim cięciu – to już przeszłość!

Blizna po cesarskim cięciu – to już przeszłość!
Zobacz więcej zdjęć »
Obecnie coraz więcej kobiet poddaje się cesarskiemu cięciu. Jeszcze niedawno u większości pań ,,cesarka’’ powodowała powstawianie trudniej do usunięcia blizny i oznaczała pożegnanie się z bikini. Na szczęście to już przeszłość. Blizna po cesarskim cięciu może stać się prawie niewidoczna.

Rana po cesarskim cięciu

Podczas zabiegu cesarskiego cięcia dochodzi do przerwania ciągłości powłok skórnych oraz warstw znajdującymi się pod nimi. Lekarz decyduje się na wykonanie jednego z dwóch rodzajów nacięć brzucha: poprzecznego bądź podłużnego. Poprzeczne cięcie o długości ok. 15 cm, wykonywane w dole brzucha po zagojeniu się rany powoduje, że  blizna może być prawie niewidoczna. Jedną wadą tego rodzaju nacięcia jest dłuższy okres gojenia i sporadyczna utrata rozciągliwości. Nacięcie podłużne z kolei przebiega od pępka do okolic łona i gwarantuje szybszy i łatwiejszy dostęp do dziecka. Ten rodzaj nacięcia stosowany jest, zwykle w przypadkach interwencji natychmiastowych.

Po cięciu najważniejsza – pielęgnacja!

v  Do momentu całkowitego zagojenia się rany należy myć ją wyłącznie pod prysznicem wodą
z delikatnym mydłem.

v  Do czasu całkowitego wygojenia się rany należy nosić wygodną i przewiewną bieliznę.

v  Przez trzy miesiące po zabiegu zaleca się unikanie dźwigania. Nadmierny wysiłek może wpłynąć
na powstanie krwiaka w miejscu cięcia.

v  Ćwiczenia i gimnastykę ruchową  należy rozpocząć po upływie dwóch miesięcy od operacji.

v  Dziecko należy układać tak, by nie uciskało rany podczas karmienia.

v  Po zagojeniu miejsca cięcia poleca się stosowanie żelu rozjaśniającego bliznę i zapobiegającego powstawaniu bliznowców np. Contarctubex®.

 

Zapomnij o bliźnie i ciesz się z bycia mamą!

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego preparatu przyśpieszającego gojenie się blizny. Contractubex® to żel, który można stosować na blizny po cesarskim cięciu. Specjalistyczny preparat powoduje, że blizna goi się w możliwie najlepszy sposób i w końcowej fazie leczenia stanie się prawie niewidoczna. Dodatkowo skóra w tym miejscu jest miękka i delikatna. Contractubex® to kombinacja
3 składników: alantoiny, heparyny i wyciągu z cebuli, które działają łagodząco i przeciwzapalnie. Dodatkowo zapobiega przerostom blizny i sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna. Preparat
ma silne działanie miejscowe, dlatego blizna z czasem staje się zupełnie niewidoczna.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

com&media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »