Dom » Budownictwo

Bliźniaki Omeny Mensah - Omenaa Mensah buduje osiedle w Trójmieście

Bliźniaki Omeny Mensah - Omenaa Mensah buduje osiedle w Trójmieście
Zobacz więcej zdjęć »
Omenaa Mensah została udziałowcem energooszczędnego osiedla „Osada Borkowo” w Trójmieście, którego budowa właśnie się rozpoczęła. Na terenie inwestycji, archeologowie odkryli pozostałości osady z epoki żelaza. Część dochodu z tej inwestycji zostanie przekaz

Omenaa Mensah została udziałowcem energooszczędnego osiedla „Osada Borkowo” w Trójmieście, którego budowa właśnie się rozpoczęła. Na terenie inwestycji, archeologowie odkryli pozostałości osady z epoki żelaza. Część dochodu z tej inwestycji zostanie przekazana na budowę szkoły w Ghanie.
Omenaa Mensah, znana jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna, to przede wszystkim kobieta biznesu, która umiejętnie dywersyfikuje swoją działalność biznesową. Chętnie inwestuje w sztukę, a także z sukcesem rozwija własną firmę meblową AMMADORA, produkującą unikatowe meble na zamówienie. Ostatnio zaangażowała się także w biznes deweloperski. Została udziałowcem mini osiedla mieszkaniowego „Osada Borkowo”, składającego się z czterech domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, a zlokalizowanego w miejscowości Borkowo przy ul. Strumykowej (10 km od centrum Gdańska).Projekt osiedla opracowało biuro Kwadrat prowadzone przez Jacka Droszcza znakomitego architekta i wieloletniego wykładowcę Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Największym sukcesem pracowni było zwycięstwo w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Komfort i niskie rachunki
W Osadzie Borkowo dwupoziomowe domy składające się z kuchni, otwartej na przestronny salon, trzech pokoi, dwóch łazienek, garażu i mini ogródka będą idealnym miejscem do życia dla kilkuosobowej rodziny. Budynki zostaną wykonane w nowoczesnej technologii o energooszczędnym standardzie z zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania EUco niższą niż 70 kWh/m² rocznie. Od fundamentów, aż po dach ocieplone będą kompleksowym systemem Termo Organika. Dociekliwa w swej naturze Omenaa, zanim zdecydowała się na tę inwestycję, zgłębiła tajniki budownictwa energooszczędnego, dlatego domy zyskają wyższy standard cieplny zgodny z przepisami budowlanymi, które zaczną obowiązywać dopiero od 2021 roku, co dla mieszkańców oznacza wyższy komfort i niższe rachunki za ogrzewanie. Osiągnięte to zostanie dzięki użyciu najcieplejszego styropianu Termonium Plus, a dodatkowo domy zyskają interesujące i modne kolory, odporne na działanie warunków atmosferycznych, dzięki zastosowaniu formuły Deast Clean (samoczyszczenia elewacji) obecnej w tynku silikonowym Gold.
Ciekawostka archeologiczna
„Osada Borkowo” to miejsce z dobrą energią do mieszkania. W trakcie prac budowlanych natrafiono na ślady osady z wczesnej epoki żelaza (trwająca od około połowy VIII do mniej więcej połowy V wieku p.n.e.). Najważniejszym znaleziskiem jest pozostałość obiektu mieszkalnego (sporych rozmiarów ziemianki) z dobrze zachowanymi szczątkami ścian budynku oraz licznymi fragmentami naczyń ceramicznych oraz przedmiotów wykonanych z żelaza i bursztynu. Osada ta była najprawdopodobniej zamieszkiwana przez przedstawicieli tzw. kultury pomorskiej, funkcjonującej między innymi na terenie Pomorza od wczesnej epoki żelaza, do końca wczesnego okresu przedrzymskiego (od około 600 do 200 r. p.n.e.). – Znaleziska tego typu są niezwykle istotne, bowiem przez wiele dziesięcioleci, archeolodzy okrywali przede wszystkim cmentarzyska, na których grzebano przedstawicieli kultury pomorskiej. Natomiast prawie w ogóle nie natrafiano na pozostałości ich osad, które są dla nas źródłem informacji o życiu tych dawnych społeczności. Jednocześnie odkrycie to pokazuje, jak długa jest tradycja tego miejsca, jako osiedla mieszkalnego o dogodnych walorach do spokojnego życia, sięgająca co najmniej 2,5 tysiąca lat wstecz. – powiedział archeolog Patryk Muntowski z pracowni badań archeologicznych AES, pracujący na stanowisku Borkowo Strumykowa gm. Pruszcz Gdański. Odkrycie to zainspirowało Omenę do nazwania osiedla „Osada Borkowo”.
„Osada Borkowo” na rzecz „Dziecięcej przystani” w Afryce
Omenaa Mensah umiejętnie łączy biznes z filantropią. Jest założycielką fundacji Omenaa Foundation, w ramach której buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie. KIDS HAVEN (Dziecięca przystań) powstaje w Temie przy ośrodku Salezjanów Don Bosco. Będą tam uczęszczać dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. „Osada Borkowo” to jeden z jej wielu projektów Omeny, które wpierają jej działalność charytatywną. Część dochodu z trójmiejskiej inwestycji zostanie przeznaczone na budowę szkoły w Ghanie. W Borkowie pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się już w drugiej połowie 2018 roku.
www.osadaborkowo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MaciejM

Komentarze (2)

  • avatar
    ~Briget 2017-10-22 14:27:17

    Początkowo nie bardzo mi pasowało że pogodynka została twarzą producenta styropianu, ale teraz widzę że z tej współpracy rodzi się wiele dobrego. Duży szacunek dla Omeny za wykorzystanie swojej popularności do pomocy innym oraz dla Termo Organiki która mimo to że osiągnęła już na rynku status lidera, dalej uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych wspierając finansowo potrzebujących

  • avatar
    ~Briget 2017-10-22 14:24:46

    Początkowo nie bardzo mi pasowało że pogodynka została twarzą producenta styropianu, ale teraz widzę że z tej współpracy rodzi się wiele dobrego. Duży szacunek dla Omeny za wykorzystanie swojej popularności do pomocy innym oraz dla Termo Organiki styropian i osiągnęła już na rynku status lidera, dalej uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych wpierając finansowo potrezbujących


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »