Firma » Reklama

Blog Artweb-Media w czołówce konkursu na Firmowy Blog Roku 2011

Blog Artweb-Media w czołówce konkursu na Firmowy Blog Roku 2011
Zobacz więcej zdjęć »
Kreatywny Blog o mediach interaktywnych, autorstwa agencji Artweb-Media zdobył 6. miejsce w konkursie Firmowy Blog Roku 2011, organizowanym przez Dominika Kaznowskiego. Do konkursu zgłoszono ok. 110 blogów.

Agencja Artweb-Media, zatrudniająca 15 osób i prowadząca firmowy blog od września 2011 zajęła 6. pozycję w kategorii "Blog młody", 8. miejsce w kategorii "Średnia firma" i 22. w klasyfikacji generalnej. W ścisłej czołówce rankingów konkursowych znalzały się między innymi blogi marek: Cropp, AXA Obsessive, PayLane, Rupieciarnia, Kreatywny Zakątek, Scrapki i Dilmah.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Blog agencji interaktywnej Artweb-Media jest regularnie prowadzony przez pracowników wszystkich działów firmy: redakcji, marketingu, web-dev, kreatywnego i finansowego. Zawodowcy piszą na nim artykuły eksperckie z zakresu swoich kompetencji, przydatne porady dotyczące różnych, szczegółowych problemów zawodowych oraz publikują studia przypadków.

Jak mówi zadowolona z wysokiej pozycji w konkursie załoga Artweb-Media, zaletą ich bloga jest właśnie polifoniczność i wielość poruszanych, aktualnych tematów w branży interaktywnej i zredukowane do absolutnego minimum mówienie o firmie.

Blogi, jak i w poprzedniej edycji konkursu, oceniali studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Najważniejszym kryterium branym pod uwagę było przełamywanie stereotypów komunikacji firm (waga 40%), częstotliwość i jakość wpisów (15%), liczba autorów bloga /w relacji do wielkości firmy/ (15%), znaczenie bloga w komunikacji firmy (10%), ilość i jakość komentarzy (10%) oraz look&feel (10%).

Konkurs umyślnie nie jest promowany w żaden sposób. Jak tłumaczy Dominik Kaznowski, ma to na celu dotarcie tylko do tych przedstawicieli firm, którzy sprawnie poruszają się w przestrzeni Social Media, do której zalicza się również blogosferę, i potrafią wyłowić w niej interesujące przedsięwzięcia własnym wysiłkiem, a nie zamykają się w "świecie własnego bloga".

Organizator podsumowuje minioną edycję konkursu następująco:

W tym roku sporo się zmieniło w blogosferze korporacyjnej. Po pierwsze przybyło blogów. Katalog blogów firmowych rozrósł się niemal dwukrotnie - do obecnie ponad 600 blogów. Wzrósł również poziom pisania blogów przez firmy. Widać również coraz mniej działań "partyzanckich" i ad hoc. Nowe blogi, jeśli powstają są zwykle tworzone z pomysłem i widać w nich profesjonalne podejście. To cieszy, bo blog firmowy to jedna z trudniejszych form social media. Tutaj liczy się treść, długoterminowe myślenie i stawanie twarzą w twarz z problemami całej firmy. Jak widać skutkuje uświadamianie firmom tego, że decyzja o wejściu do social media to decyzja strategiczna a nie taktyczna.

Dominik Kaznowski zapowiada również kolejną, trzecią edycję konkursu w 2012 roku. Zespół Artweb-Media, zapowiada natomiast w nim swoją obecność.

Pełna lista zwycięskich i wyróżnionych blogów:

http://blogifirmowe.wordpress.com/category/konkurs-firmowy-blog-roku/konkurs-blog-firmowy-roku-2011/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Artweb-Media
http://www.artweb-media.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »