Gospodarka » Przemysł

BMZ Poland na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Przedstawiciele wielu branż polskiego i światowego biznesu, najwyżsi rangą politycy, dziennikarze oraz międzynarodowi eksperci będą uczestniczyć w 10-tej, jubileuszowej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Prezes firmy BMZ Poland Tomasz Wołk-Jankowski weźmie udział w panelu dotyczącym elektromobilności, podczas którego omówione zostaną bariery rozwoju i wyzwania stojące przed tym sektorem.


Wiele różnych czynników składa się na efektywność gospodarki, dlatego program zbliżającego się wydarzenia obejmuje szereg zagadnień, m.in. współpracę międzynarodową, rozwój nowych technologii,   znaczenie infrastruktury i edukacji, a także kwestie związane z energetyką czy systemem podatkowym. Szeroki i różnorodny zakres tematyczny obejmuje kilkanaście głównych nurtów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Agenda zawiera całość kluczowych problemów gospodarczych i społecznych Europy w ich globalnym kontekście.


Jednym z tematów, które zostaną poruszone podczas kongresu będzie elektromobilność. – Rozwój pojazdów z napędem elektrycznym stał się jednym z kluczowych punktów strategii gospodarczej nie tylko w naszym kraju. Wiele państw aktywnie promuje alternatywne źródła energii, chcąc zmniejszyć degradację środowiska naturalnego. Wszyscy najwięksi gracze zaangażowali się już w elektromobilność, dlatego dominacja napędu elektrycznego to tylko kwestia czasu –  twierdzi Tomasz Wołk-Jankowski, prezes firmy BMZ Poland, który znalazł się w gronie prelegentów panelu „Motoryzacja a elektromobilność”.  

Motywami przewodnimi wielu debat i dyskusji będą następujące hasła: perspektywy wzrostu i konkurencyjność, rewolucja technologiczna z jej aktualnymi oraz przyszłymi skutkami, odpowiedzialność i środowisko czy współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku. Europejski Kongres Gospodarczy to jedno z niewielu wydarzeń, podczas których przedstawiciele różnych branż mogą wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki. – Mamy nadzieję, że uda się zbudować porozumienie pomiędzy poszczególnymi gałęziami przemysłu, tak aby wspólnie pokonywać bariery i przeszkody stojące na drodze rozwoju elektromobilności – dodaje Tomasz Wołk-Jankowski.  

Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Katowicach - w Spodku oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie wydarzenia pod adresem: http://www.eecpoland.eu/pl/ .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BMZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »