Dom » Nieruchomość

Bobrowiecka 10 wśród finalistów konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Bobrowiecka 10 wśród finalistów konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”
Zobacz więcej zdjęć »
Apartamentowiec Bobrowiecka 10 przeszedł do kolejnego etapu XXV edycji konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”! Bobrowiecka 10 przechodząc do finału jest jednym z 87 nominowanych realizacji w konkursie.

Budynek pretenduje o nagrodę w kategorii obiekty mieszkalne. W tym roku odbywa się już XXV edycja konkursu, który promuje najciekawsze dokonania polskich budowlańców.

- Cieszę się, że budynek Bobrowiecka 10 został doceniony i zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu. Jest to niezwykłe osiedle w skali naszego kraju, w które wkomponowany jest 150-letni pomnik przyrody. Apartamentowiec wyróżnia przemyślana architektura i jest to wyjątkowe miejsce do życia, bardzo docenianie przez mieszkańców – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

Bobrowiecka 10 została nominowana do nagrody głównej w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” w kategorii obiekty mieszkalne. Budynek pretenduje także do nagrody specjalnej, przyznawanej przez internautów w plebiscycie. Ogólnopolski Konkurs Budowlany „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” organizowany jest już po raz XXV przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego oraz wydawcę Ogólnopolskiego Czasopisma Budowlanego ROM-DOM. Celem konkursu jest promocja najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. W XXV edycji konkursu w ramach każdej z kategorii przyznane zostaną nagrody „Modernizacja Roku” oraz "Budowa XXI w." w trzech stopniach uznania: Tytuł, Wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna. Swojego faworyta wskażą również internauci w specjalnym plebiscycie internetowym, w którym głosy zbiera także Bobrowiecka 10. Plebiscyt trwa do 22 września br. i zostanie rozstrzygnięty w trakcie Gali.

Apartamentowiec Bobrowiecka 10, zrealizowany przez Spectra Development na Dolnym Mokotowie, wchodzi w skład zespołu urbanistycznego zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci. Wraz z budynkami biurowymi Bobrowiecka 8 i Bobrowiecka 6 tworzy atrakcyjną, funkcjonalną i pełną przestrzeni tkankę miejską wprowadzającą nową jakość w dzielnicy. Inwestycję Bobrowiecka 10 tworzą łącznie 123 apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie. Nieruchomość wyróżnia m.in. kameralna zabudowa, oryginalna zieleń z pomnikiem przyrody – Olszą Czarną - wkomponowanym w jeden z dwóch dziedzińców. W budynku znajduje się także osiem lokali usługowych, podziemny parking ze 154 miejscami postojowymi, komórki lokatorskie oraz całodobowa ochrona i system monitoringu.

***

Spectra Development przewodzi grupie spółek deweloperskich działających na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Spółka rozwija swoją działalność w oparciu o polski, stabilny kapitał, a inwestorem strategicznym jest Jerzy Starak. Spectra Development, jako doświadczony deweloper, wykorzystuje w swoich inwestycjach nowoczesne technologie i ciekawe rozwiązania architektoniczne. Deweloper hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, dąży do realizacji projektów w zgodzie ze środowiskiem, kulturą i sztuką, kreując wartościową i unikalną przestrzeń miejską. Spectra Development zrealizowała Kompleks Bobrowiecka na Dolnym Mokotowie w Warszawie, składający się z osiedla apartamentów Bobrowiecka 10 o podwyższonym standardzie oraz budynku biurowego Bobrowiecka 8 tworzących jego drugi etap. Biurowiec Bobrowiecka 8 w 2018 r. został wybrany Inwestycją Roku Rynku Powierzchni Biurowej w konkursie Prime Property Prize. Wcześniej inwestor zrealizował m.in. pierwszy etap Kompleksu Bobrowiecka – biurowiec Bobrowiecka 6, który wyróżniony został w prestiżowym Phaidon Atlas of 21st Century Architecture zawierającym ponad 1 000 wyjątkowych projektów z całego świata oddanych do użytku w XXI wieku, apartamentowiec przy ul. Rydygiera w Warszawie, a także odrestaurował zabytkową willę Witkiewiczówka w Zakopanem, za co zdobył nagrodę Generalnego Konserwatora Zabytków.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »