Dom » Nieruchomość

Bobrowiecka 10 z wyróżnieniem „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Bobrowiecka 10 z wyróżnieniem „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”
Zobacz więcej zdjęć »
Apartamentowiec Bobrowiecka 10 został wyróżniony w jubileuszowej XXV edycji konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”! Bobrowiecka 10 otrzymała wyróżnienie w kategorii „Obiekty mieszkalne”.

Jest to jeden z konkursów z najdłuższą historią w branży, który od 25 lat promuje najciekawsze dokonania polskich budowlańców. Bobrowiecka 10 to inwestycja mieszkaniowa zrealizowana przez Spectra Development.

- Uzyskany tytuł dopełnia uznanie dla budynków znajdujących się w Kompleksie Bobrowiecka. Pozostałe dwa budynki biurowe – Bobrowiecka 8 i Bobrowiecka 6, także zdobywały nagrody w konkursach branżowych. Cieszę się, że również tworzone przez nas projekty mieszkaniowe są powszechnie doceniane, zarówno przez rynek, mieszkańców, jak i ekspertów branżowych. Bobrowiecka 10 to niezwykły apartamentowiec. Jego przemyślana architektura połączona z unikalną lokalizacją tworzy wyjątkowe miejsce do życia – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

Decyzją Jury konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Bobrowiecka 10 została wyróżniona w kategorii „Obiekty mieszkalne”. W imieniu inwestora nagrodę odebrał Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development. Pracownię JEMS Architekci reprezentował Olgierd Jagiełło.

Ogólnopolski Konkurs Budowlany „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” organizowany jest od 25 lat przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego oraz wydawcę Ogólnopolskiego Czasopisma Budowlanego ROM-DOM. Celem konkursu jest promocja najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji.

Inwestycja mieszkaniowa Bobrowiecka 10 wraz z budynkami biurowymi Bobrowiecka 8 i Bobrowiecka 6 tworzy atrakcyjną, funkcjonalną i pełną przestrzeni tkankę miejską wprowadzającą nową jakość w dzielnicy. Zespół urbanistyczny zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. Nagroda uzyskana przez Bobrowiecką 10 uzupełnia kolekcję wcześniejszych tytułów zebranych przez budynki biurowe współtworzące Kompleks -  Bobrowiecka 8 w 2018 r. uzyskała tytuł Inwestycji Roku Rynku Powierzchni Biurowej w konkursie Prime Property Prize, natomiast Bobrowiecką 6 wyróżniono w prestiżowym Phaidon Atlas of 21st Century Architecture.

Apartamentowiec zrealizowany został przez Spectra Development na Dolnym Mokotowie. Inwestycję tworzą łącznie 123 apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie. Nieruchomość wyróżnia m.in. kameralna zabudowa, oryginalna zieleń z pomnikiem przyrody – Olszą Czarną - wkomponowanym w jeden z dwóch dziedzińców. 

*** 

Spectra Development przewodzi grupie spółek deweloperskich działających na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Spółka rozwija swoją działalność w oparciu o polski, stabilny kapitał, a inwestorem strategicznym jest Jerzy Starak. Spectra Development, jako doświadczony deweloper, wykorzystuje w swoich inwestycjach nowoczesne technologie i ciekawe rozwiązania architektoniczne. Deweloper hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, dąży do realizacji projektów w zgodzie ze środowiskiem, kulturą i sztuką, kreując wartościową i unikalną przestrzeń miejską. Spectra Development zrealizowała Kompleks Bobrowiecka na Dolnym Mokotowie w Warszawie, składający się z osiedla apartamentów Bobrowiecka 10 o podwyższonym standardzie oraz budynku biurowego Bobrowiecka 8 tworzących jego drugi etap. Biurowiec Bobrowiecka 8 w 2018 r. został wybrany Inwestycją Roku Rynku Powierzchni Biurowej w konkursie Prime Property Prize. Wcześniej inwestor zrealizował m.in. pierwszy etap Kompleksu Bobrowiecka – biurowiec Bobrowiecka 6, który wyróżniony został w prestiżowym Phaidon Atlas of 21st Century Architecture zawierającym ponad 1 000 wyjątkowych projektów z całego świata oddanych do użytku w XXI wieku, apartamentowiec przy ul. Rydygiera w Warszawie, a także odrestaurował zabytkową willę Witkiewiczówka w Zakopanem, za co zdobył nagrodę Generalnego Konserwatora Zabytków.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


lokalizowanie wycieków wody
lokalizacja wycieków wody w województwie mazowieckim termowizja pomiar wilgotności geofon gaz znacznikowy duża skuteczność konkurencyjne ceny

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »