Motoryzacja » Samochody

Bolid WUT Racing na tegorocznym Rajdzie Barbórka

Za nami już 53. Rajd Barbórka. Tym samym, oficjalnie został zakończony sezon rajdowy w Polsce. Fani motoryzacji nie zawiedli na żadnym z czterech odcinków rajdu. Na Bemowie czekała na nich nie lada gratka – bolid WUT Racing zbudowany przez studentów, wspieranych przez Kongsberg Automotive Pruszków.

Co roku Rajd Barbórka gromadzi liczną grupę zwolenników motoryzacji z całej Polski. Tradycyjnie, w ramach rajdu, kierowcy zmierzyli się z rywalami podczas przejazdów na Służewcu i Bemowie. Nowością było wprowadzenie kolejnego odcinka na Stadionie Narodowym. Kibice zgromadzeni na terenie Parku Serwisowego na Bemowie mogli usiąść za kierownicą bolidu. Na jednym ze stanowisk, studenci Politechniki Warszawskiej zaprezentowali samodzielnie skonstruowany pojazd - WUT2.   

Już od godzin wczesno porannych, kibice zgromadzeni na Bemowie mieli okazję podziwiać auta należące do zespołów zgłoszonych w tegorocznej edycji rajdu. To właśnie w tym miejscu, gdzie zorganizowano Park Serwisowy dla kierowców, można było przyjrzeć się ciężkiej pracy zaplecza technicznego. Pomiędzy przejazdami specjalnymi, fani motoryzacji mieli szansę porozmawiać
z młodymi inżynierami Politechniki Warszawskiej o skonstruowanym przez nich bolidzie. Pasjonaci należący do koła naukowego WUT Racing chętnie odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące projektu - przybliżali dane techniczne oraz opowiadali o długotrwałym procesie budowy pojazdu.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że nasz projekt cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem fanów motoryzacji. Tym bardziej doceniamy, że mogliśmy zaprezentować się podczas Rajdu Barbórka. Jest to najbardziej prestiżowa impreza motoryzacyjna w Polsce. W ramach tego wydarzenia, razem z  naszym sponsorem, Kongsberg Automotive, zorganizowaliśmy również konkurs. Zwycięzcy są tu dziś z nami i mogą poczuć te niezwykłe emocje, towarzyszące przejazdom największych gwiazd rajdowych - mówi Piotr Wonsewicz, Dział Marketingu WUT Racing.

Zgromadzeni kibice z zaciekawieniem pytali również o sam pomysł i inicjatywę skonstruowania bolidu. Niektórzy z nich postanowili usiąść za kierownicą bolidu, by sprawdzić komfort siedzenia w tak wyjątkowym pojeździe. Inni robili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle bolidu, czy rozmawiali ze studentami. - Kongsberg Automotive Pruszków wspiera studentów WUT Racing od września tego roku. Z przyjemnością obserwujemy rozwój tych młodych ludzi, ich pasje oraz zaangażowanie w to, co robią. Należy podkreślić, że członkowie WUT Racing odznaczają się na tle społeczności akademickiej.  Wyróżnia ich przede wszystkim innowacyjność, kreatywność, a także najwyższa jakość produktów, z których korzystają. Są to wartości, z którymi utożsamia się również nasza firma. - mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive Pruszków.

W tym roku studenci z WUT Racing zaprezentowali się na terenie Parku Serwisowego na Bemowie. Jak podkreśla lider zespołu, Jakub Ochnio, zespół liczy, że przy kolejnych edycjach rajdu pojawi się szansa na prezentację bolidu podczas finałowego przejazdu na ulicy Karowej. Możliwość wystąpienia w Kryterium Asów jest bowiem marzeniem każdego zawodnika rajdowego. 

Barbórka to rajd samochodowy, który corocznie organizowany jest na początku grudnia w Warszawie, już od 1964 roku. Rajd składa się z kilku krótkich odcinków przejazdowych między innymi na Służewcu czy Bemowie. Do finałowego odcinka na ulicy magdalena.hayder@procontent.pl

Tel.: 881 203 322Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

afranas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »