Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Bonarka urządza podwórko dla Siemachy

Bonarka urządza podwórko dla Siemachy
Zobacz więcej zdjęć »
Dobrze jest pomagać w środowisku, z którym jest się związanym. Tej idei hołdują w BONARCE, która zainicjowała urządzanie podwórka dla Stowarzyszenia SIEMACHA. Z nowego podwórka na terenie centrum podopieczni stowarzyszenia skorzystają jeszcze w wakacje, a wcześniej włączą się w jego powstanie.

- Angażowanie się w lokalne sprawy to część naszej społecznie odpowiedzialnej strategii promocji. Do tego tegoroczna kampania Bonarki eksponuje motywy uliczne i nawiązuje do typowo miejskich elementów. Podwórko wydało nam się czymś mocno z tym związanym. Zwłaszcza niezagospodarowany plac, nierzucający się w oczy odwiedzającym Bonarkę, z którego jednak korzysta na co dzień SIEMACHA - genezę pomysłu wyjaśnia Katarzyna Kasprzak, menedżer ds. marketingu Bonarki, z ramienia firmy TriGranit.

Pomysł BONARKI bardzo spodobał się także w Stowarzyszeniu. - Podwórko wydaje się najlepiej symbolizować wartości, jakimi kieruje się SIEMACHA. Jest miejscem, gdzie stawia się pierwsze samodzielne kroki w „przestrzeni publicznej", gdzie kształtują się społeczne umiejętności, dokonuje się pierwszych wolnych wyborów, gdzie rodzą się trwałe relacje. Zawsze tętni witalnością jego uczestników. Z SIEMACHY w BONARCE na co dzień  korzysta ponad 150 młodych wychowanków i coraz liczniejsza grupa seniorów. Dlatego cieszymy się, że wspólnie zagospodarujemy „rzeczywiste podwórko" SIEMACHY w BONARCE, które
będzie strefą spotkań, odpoczynku i aktywności -
mówi Anna Litwora, Wiceprzewodniczącą Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA.

Ulokowana na terenie BONARKI placówka Stowarzyszenia to dwa piętra sal i pracowni warsztatowych. Przychodzące tu dzieci i młodzież mogą twórczo spędzić czas i rozwinąć swoje kompetencje. Ostatnio SIEMACHA otworzyła się także na seniorów, którzy chętnie ją odwiedzają w godzinach okołopołudniowych. Zdecydowanie najmniej efektowną częścią ośrodka jest przestrzeń zewnętrzna, idealnie nadająca się na miejsce letnich aktywności i odpoczynku. Właśnie ona przejdzie spektakularną przemianę za sprawą inicjatywy i finansowego wsparcia Bonarki.

Ożywią ją kolory, pojawią się w niej meble użytkowe oraz część wypoczynkowa z zielenią. Możliwe będzie także piknikowanie. Ostateczny kształt podwórka to wynik konsultacji z podopiecznymi i  profesjonalnego podejścia Agnieszki Morawiec, która działając non-profit zaprojektowała i zwizualizowała podwórko.

- Odnowione i nowocześnie zaaranżowane podwórko placówki SIEMACHA Spot Bonarka z pewnością służyć będzie zarówno naszym najmłodszym wychowankom, jak i seniorom. Jesteśmy przekonani, że będzie to atrakcyjne miejsce spotkania  międzypokoleniowego, wzajemnego zrozumienia i poznania, gdzie każdy będzie mógł cieszyć się ciekawym towarzystwem innych, dzielić doświadczeniami i pomysłami - komentuje Arkadiusz Stanisz, dyrektor SIEMACHA Spot.

W nowoczesnej aranżacji podwórko ukaże się podczas wakacji. Mając więcej czasu po zakończeniu roku szkolnego, dzieci i młodzież z SIEMACHY czynnie włączą się w jego urządzanie. ­- Działalność SIEMACHY chcemy przy okazji przybliżyć szerszemu gronu odbiorców, a przede wszystkim pracownikom naszych najemców. W tym celu organizujemy wspólnymi siłami pełen atrakcji, dzień otwarty. Wśród wielu tysięcy osób pracujących w Bonarce, znajdą się pewno tacy, którzy po raz pierwszy usłyszą o tym miejscu - mówi Katarzyna Kasprzak.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »