Rozrywka i wypoczynek » Sport

Bootfitting, czyli profesjonalny dobór wkładek do butów sportowych

Od tego sezonu w centrum sportowym Sport XXL w Mikołowie możliwy będzie profesjonalny dobór wkładek do butów sportowych, czyli tzw. Bootfitting. Odpowiednio dobrana wkładka zapewnia nie tylko wygodę, ale przede wszystkim może zapobiec poważnym urazom.

Każda stopa ma swoją długość, szerokość i kształt, przez co jest niepowtarzalna. Niestety, większość producentów obuwia sportowego, w tym także butów narciarskich zapomina o tym drobnym szczególe, który może wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na nasze zdrowie, a nawet jego trwałą utratę. Na rynku istnieją oczywiście wkładki specjalnie dla osób ze zwyrodnieniami stopy, jednak jest to rozwiązanie połowiczne.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie termoformowalnych wkładek Custom firmy Sidas. Dzięki temu prostemu zabiegowi można znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń stóp, kostek i kolan, a także zapewnić prawidłową postawę. Dobrze dobrane wkładki chronią podbicie, ścięgna, stawy, a także mogą zmniejszyć obciążenia kręgosłupa. Dzięki termoformowalnym wkładkom stopa utrzymuje się dokładnie w osi ruchu, zwiększa się także dynamika ruchu.

Dobór wkładek

Szczególnego znaczenia dobór wkładek do stóp nabiera w przypadku narciarstwa zjazdowego. Twarda skorupa butów narciarskich naraża osoby z deformacjami stóp na dotkliwy ból w czasie jazdy. Dlatego wybór odpowiedniego buta narciarskiego powinien być poprzedzony wizytą w specjalistycznym sklepie, gdzie można dokładnie zmierzyć swoją stopę, a także poznać jej ewentualne schorzenia.

Cała procedura jest bardzo prosta. Wszystko zaczyna się od sprawdzenia stopy pedoskopem lub skanerem stóp. Dzięki temu każdy może poznać swoje stopy, a nasi serwisanci są w stanie okreslić jaki jest rodzaj stopy. Na tej podstawie, biorąc pod uwagę również umiejętności narciarskie, dobiera się wkładki. Następnie, w specjalnej poduszce próżniowej, tworzony jest odcisk stopy. Na niego wkłada się termoformowalną wkładkę, wcześniej podgrzaną w specjalnym urządzeniu. Bosą stopą staje się na wkładce, która po wystygnięciu jest idealnie wymodelowana i zapewnia maksymalną absorpcję wstrząsów.

Polecane wkładki

Sidas Ski Custom - formowane indywidualnie - wkładki dla amatorów,

Sidas Ski Pro Custom - formowane indywidualnie - wkładki dla średniozaawansowanych, twarde i szerokie,

Sidas Ski Race Custom - formowane indywidualnie - bardzo sztywne wkładki dla zaawansowanych narciarzy jeżdżących w butach o bardzo wysokim flexie i wąskiej stopie.


Sklep sportowy Sport XXL

Plac Karpeckiego 3

43-190 Mikołów

woj. śląskie

tel. (32) 441 99 99

sportxxl@sportxxl.pl

www.sportxxl.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Greenland Group
http://greenland.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »