Firma » Biznes

Bosch przejmuje Extreme CCTV

Bosch umocnił swoją pozycję w zakresie systemów zabezpieczeń. Firma przejęła kanadyjską spółkę akcyjną Extreme CCTV, dzięki czemu rozszerzy swoją obecność w sektorze dozoru wizyjnego.

Udziałowcy przyjęli w lutym ofertę firmy Bosch w wysokości 5 dolarów kanadyjskich za akcję, co w rezultacie złożyło się na transakcję o wartości ok. 93 miliony dolarów kanadyjskich (ok. 62 miliony euro).

Extreme CCTV to wiodący pod względem technologii producent i dostawca aktywnych oświetlaczy pracujących w podczerwieni, zintegrowanych kamer dualnych z aktywnym oświetleniem w podczerwieni oraz urządzeń wizyjnych o podwyższonej trwałości do zastosowań w warunkach ekstremalnych. Gama oferowanych przez firmę produktów obejmuje również systemy zapisu i rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

W 2007 roku firma Extreme CCTV osiągnęła obrót w wysokości 43 miliony dolarów kanadyjskich (ok. 29 milionów euro). Przedsiębiorstwo zatrudnia 130 osób i ma swoje oddziały w Burnaby (Kanada), Newcastle i Church Crookham (Wielka Brytania) oraz na Barbados. Należą do niej trzy marki: Extreme, Forward Vision oraz Derwent.

Bosch jest obecny w branży systemów zabezpieczeń od blisko 90 lat. Oferta firmy jest przeznaczona do użytku domowego i komercyjnego, do ochrony rodziny i pracowników, monitoringu urządzeń, nieruchomości czy terenów przemysłowych. Rozwiązania z zakresu systemów bezpieczeństwa skupione są w takich obszarach, jak telewizja dozorowa, systemy sygnalizacji pożaru i włamania, systemy nagłośnieniowe, kongresowe i kontroli dostępu. Przedstawicielstwa działu Systemów Zabezpieczeń znajdują się w ok. 40 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce. W 2006 roku dział Systemów Zabezpieczeń Boscha osiągnął światowe obroty w wysokości 1,3 miliarda euro, zatrudniając 10 300 pracowników.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »