Dom » Ogrody

Bramy Garażowe

Brama garażowa jest ostatnią przeszkodą, kiedy wracamy po ciężkim dniu w pracy. Jak się jednak okazuje, możemy mieć prostą w obsłudze, bezpieczną i intuicyjnie obsługiwaną bramę do garażu.

Brama garażowa jest ostatnią przeszkodą, kiedy wracamy po ciężkim dniu w pracy. Jak się jednak okazuje, możemy mieć prostą w obsłudze, bezpieczną i intuicyjnie obsługiwaną bramę do garażu. Zanim wybierzemy się do sklepu w celu jej zakupu, warto poznać kilka faktów. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć jak taka brama ma wyglądać, aby pasować do budynku. Sprawdźmy, ile mamy miejsca w garażu i przed nim. Jak dobrać bramę garażową aby wyglądała ładnie i była wygodna w użyciu? Znamy kilka rodzajów bram garażowych. Pierwsze z nich, rozwieralne, posiadają sztywne skrzydła osadzone na zawiasach. Po otwarciu, przed garażem zajmują tyle miejsca, ile wynosi szerokość danego skrzydła. Działanie bramy uchylnej jest dość proste. Jedno skrzydło unosi się do góry i układa pod sufitem garażu. Podczas otwierania potrzebujemy około jednego metra przestrzeni przed garażem. Bramy segmentowe są połączone zawiasami w sposób przegubowy. W czasie otwierania drzwi, po kolei składają się do chowają pod stropem. Ich zaletą jest to, że w czasie otwierania nie potrzebują przestrzeni przed budynkiem. Bramy rolowane są konstruowane z wąskich profili, które nawijane są na wał, który zamontowany jest w kasecie umieszczonej pod stropem garażu na zewnątrz. Podobnie jak bramy segmentowe, nie zajmują miejsca przed budynkiem. Jeśli chodzi zaś o architekturę, do tradycyjnej architektury pasują bramy z kasetonowymi tłoczeniami. Wykonuje się je z drewna, lub otacza okleiną imitującą drewno. Decydując się na bramę drewnianą, pamiętajmy że jest to koszt nawet 3 razy większy, niż brama ze standardowego tworzywa. Jeśli szukamy bramy do nowoczesnego wnętrza, mamy zadanie znacznie ułatwione – w tym wypadku oferta jest o wiele większa. Tutaj możemy wybrać taki kolor bramy, aby kontrastował z elewacją. Wiele osób decyduje się jednak na stworzenie bramy w takim samym kolorze jak elewacja domu. To również pasuje do nowoczesnego stylu. Więcej na temat bram garażowych można przeczytać tutaj.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Olucha202

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »