Firma » Biznes

Brylanty i złoto alternatywą dla giełdy?

Brylanty i złoto alternatywą dla giełdy?
Zobacz więcej zdjęć »
O zaletach inwestowania w złoto wiedzą niemal wszyscy. Jednak chcąc zabezpieczyć swoje nadwyżki kapitałowe powinniśmy zainteresować się również – odpornymi na rynkowe zawirowania - brylantami inwestycyjnymi.

- Doskonałą alternatywą dla giełdy są niewątpliwie dobra materialne, szczególnie w postaci złota inwestycyjnego i brylantów inwestycyjnych – mówi newsrm.tv Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Grupa Goldenmark.

 

Ekspert podkreśla, że o ile wiedza społeczeństwa na temat złota jako materiału inwestycyjnego jest dosyć spora, obszar brylantów inwestycyjnych jest mniej znany. Wspomina się o nich najczęściej przy okazji głośnych transakcji realizowanych przez światowe domy aukcyjne. Śniegocki porównuje brylanty inwestycyjne do produktów klasy premium.

 

- Brylanty bardzo mocno trzymają wartość. Są one odporne na inflację i hiperinflację, przenoszą wartość majątku w czasie. Biorąc pod uwagę system rapaport, który jest wyznacznikiem ceny giełdowej dla kamieni szlachetnych na całym świecie, średnioroczna stopa zwrotu mieści się w przedziale 7-15% dla kamieni białych w szlifie brylantowym. Natomiast jeśli mówimy o kamieniach kolorowych, fantazyjnych takich, jak Blue Moon to ograniczenia nie istnieją. Przy bardzo dobrych parametrach i wysokim nasyceniu kolorów te kamienie rosną nawet po kilkadziesiąt procent rocznie– dodaje Robert Śniegocki.

 

Inwestowanie w fizyczne złoto lub brylanty inwestycyjne jest dobrym pomysłem dla przedsiębiorców, którzy chcą zabezpieczyć część swoich nadwyżek kapitałowych i aktywów.

 

- Zarówno złoto, jak i brylanty doskonale zabezpieczają wartość majątku. Brylanty inwestycyjne są przede wszystkim odporne na zawirowania rynkowe. Złoto niesie za sobą mnóstwo korzyści podatkowych, no i przede wszystkim pełna mobilność i płynność inwestycji – tłumaczy Robert Śniegocki – W każdym momencie jesteśmy w stanie złoto odsprzedać w dowolnym miejscu na świecie bądź wymienić na interesującą walutę, dobro, towar lub usługę.

Wypowiedź: Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Grupa Goldenmark.

Źródło: Newsrm.TVRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna Kołakowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »