Firma » Biznes

BTC Studios S.A. kończy zapisy na 2 mln akcji serii K

BTC Studios S.A. kończy zapisy w ramach publicznej emisji akcji serii K. W ofercie Spółki jest 2 mln sztuk papierów wartościowych, bez prawa poboru po cenie emisyjnej 3,1 PLN.

BTC Studios zapowiedziało zmiany w swoim portfolio, reorganizację grupy Spółek w postaci wydzielenia produkcji mobilnych do Spółki Madsword Studios na Łotwie oraz koncentrację sił na wydaniu kluczowej w swojej obecnej strategii gry wideo – Zorro The Chronicles. Pozyskane środki pomogą zasilić budżet przeznaczony na promocję i wsparcie sprzedaży nowej gry, której premierę zapowiedziano na wrzesień 2021 roku. 

Do objęcia planowane jest 2 mln akcji nowej emisji, co może znacznie zwiększyć liczbę akcji dostępnych w wolnym obrocie i powinno zwiększyć obroty dzienne na akcjach spółki. Po zakończeniu emisji, BTC planuje niezwłoczne wprowadzenie Akcji do obrotu na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmowane są do 29 marca 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A., Dom Maklerski Noble Securities S.A. oraz NWAI Dom Maklerski S.A.

BTC Studios S.A. to notowany na NewConnect producent, deweloper i wydawca gier wideo na urządzenia mobilne, konsole i komputery PC/Mac. Model biznesowy spółki jest oparty na m.in. pozyskiwaniu licencji do najbardziej rozpoznawalnych produkcji animowanych dla młodzieży, które następnie będą wykorzystywane do wytwarzania gier. W tym roku Spółka planuje wydać pierwszy
i zarazem największy tytuł w swoim dotychczasowym portfolio – Zorro The Chronicles. Nowa gra akcji to ekscytujący gameplay bez brutalnej przemocy, zapewniający rozrywkę i walkę z zabawnymi elementami charakterystycznymi dla filmów i animacji z udziałem tego znanego kalifornijskiego bohatera.

- „Nowa emisja akcji K pomoże nam wdrożyć i efektywnie prowadzić działania promocyjne dla flagowego tytułu w tym roku Zorro The Chronicles. Dzięki pozyskanym środkom osiągniemy sukces w postaci przychodów i zysku dla akcjonariuszy. Warto wspomnieć, że Zorro nie jest ostatnim słowem i rozpoznawalnym bohaterem w portfolio Spółki. Posiadamy prawa do szeregu tytułów, takich jak chociażby Taffy i Sadie Sparks, które również będziemy starali się komercjalizować w bieżącym roku. Oba tytuły to produkcje mobilne, obecnie przeprojektowywane i dostosowywane do debiutu na rynkach azjatyckich. Dzięki nim Spółka również osiągnie odpowiednie parametry sprzedaży, które z pewnością docenią obecni i przyszli akcjonariusze.” – mówi Wojciech Kaszycki, Członek Zarządu BTC Studios S.A. 

Środki pozyskane z Oferty Publicznej Akcji Serii K BTC Studios S.A. zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z dalszym rozwojem działalności Spółki, w szczególności z:

·       Rozbudową gry Zorro The Chronicles, 

·       Marketingiem gry Zorro The Chronicles, 

 

Spółka posiada licencje do następujących tytułów: Zorro the Chronicles, Taffy – animowany serial dla młodzieży z linii Looney Tunes oraz Tom & Jerry; Sadie – animowany serial telewizyjny emitowany przez wiodące kanały na całym świecie, takie jak Disney Channel, Boomerang Warner Media, Discovery i innych nadawców; Pirates Next Door – animowany serial telewizyjny emitowany przez wiodące kanały na całym świecie, takie jak France Television, TeleQubec, Discovery i innych nadawców.  - „Zorro The Chronicles to możliwość zrealizowania jednego z najciekawszych projektów na rynku gamingowym i zarazem nasza misja na ten rok. Cały zespół, który zbudowaliśmy wokół tego projektu, to specjaliści z branży odpowiedzialni za sukcesy takich produkcji jak Assasin Creed, Wiedźmin, itp. Podeszliśmy do produkcji w pełni profesjonalnie, producentem tytułu jest PVP Games zaś prace developerskie wykonuje BKOM Studios z Kanady), w którym za Zorro the Chronicles odpowiada Pierre Leroux, producent Assassin’s Creed IV: Freedom Cry (Ubisoft). To partnerzy z pierwszej ligi branży gamingowej. Gra dedykowana jest dla młodzieży, posiadając szeroką kategorię wiekową 7+.” – mówi Krzysztof Jagieło, Członek Zarządu BTC Studios SA.

 

Spółka BTC Studios S.A. w opublikowanym raporcie za IV kwartał 2020 roku podała, że zysk zamknął się na poziomie niemal 275 tys. PLN. Przychody natomiast wyniosły 461 373,51 PLN. Jest to wzrost o niemal 3410% r/r. Zarząd nie ukrywa, że zmiana związana jest z działaniami, które Spółka podjęła w celu zoptymalizowania strategii. Co więcej, BTC Studios S.A. w raporcie podkreśla, że przychód i zysk został wypracowany bez wsparcia marketingowego i promocyjnego flagowych tytułów z harmonogramu wydawniczego zaplanowanych na 2021 rok. – „Przełom 2020 i 2021 roku poświęciliśmy na ewaluację naszych dotychczasowych działań. Przeanalizowaliśmy poszczególne ogniwa naszej organizacji oraz produkty i wyciągnęliśmy konstruktywne wnioski opracowując ramy nowej strategii biznesowej przedsiębiorstwa. Pierwsze wyniki tych działań widzimy w ostatnim raporcie, a kolejne pozytywne akcenty będziemy prezentowali już w br., uwzględniając efekty sprzedaży naszych produkcji na wielu rynkach. Jestem przekonany, że ten rok będzie przełomowy i kluczowy dla naszego studia. Staniemy się jednym z mocniejszych graczy, nie tylko na polskim, ale także międzynarodowym rynku gamingu” – dodaje Wojciech Kaszycki. 

Więcej informacji o BTC Studios S.A. oraz szczegółowe informacje o emisji dostępne są na stronie internetowej Prosper Capital Dom Maklerski S.A. - https://www.pcdm.pl/emisja-akcji-btc-studios/szczegoly-oferty/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »