Technologie » Komputery

BTC Studios S.A. z kolejnym tytułem i umową na wydanie gry Smooth Wheel

BTC Studios S.A. z kolejnym tytułem i umową na wydanie gry Smooth Wheel
Zobacz więcej zdjęć »
BTC Studios S.A., notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych oraz konsolowych, podpisał kolejną umowę z developerem na wydanie gry mobilnej Smooth Wheel.

Nowa gra to bardzo dobrze zaprojektowana pozycja typu hyper casual z gatunku symulacji Track&Tractor. Będzie to jeden z najbardziej realistycznych symulatorów dostępnych w sklepach na systemach iOS i Android.

Najnowsza gra w portfelu BTC Studios S.A. to pozycja z bardzo dużym potencjałem. Wydawca spodziewa się wysokiego poziomu zwrotu z inwestycji. Smooth Wheel w testach osiągnęła bardzo wysokie KPI. Wyróżnia ją bardzo niski User Acquisition Cost i wysoki poziom retencji. Oba parametry były testowane na amerykańskim rynku, który należy do jednego z najbardziej wymagających na świecie. Pozycja będzie dostępna na platformach App Store i Google Store jeszcze w tym roku.

„Od początku roku realizujemy nasz plan z konsekwentnym podejściem i pieczołowitym staraniem nie tylko o realizację już założonego kalendarza wydawniczego, ale także dołączeniem do oferty kolejnych tytułów. Nasza strategia opiera się na budowaniu środowiska graczy, którzy chcą dobrej rozrywki w sektorze Family Entertainment i są zdecydowani za nią płacić. Chcemy nie tylko wydawać tytuły na podstawie umów licencyjnych, ale także będziemy inkubowali pozycje o bardzo dużym potencjale i wartości dla graczy związanych z marką BTC. Nowa gra zapewni nam dobry zwrot z inwestycji oraz wzbogaci nasze portfolio o dodatkową pozycję w kalendarzu wydawniczym. Cały zespół BTC Studios pracuje intensywnie nad realizacją już rozpoczętych produkcji, ale także nad pozyskiwaniem do oferty nowych tytułów. Podpisanie umowy jest potwierdzeniem naszych aspiracji, bycie jednym z najbardziej liczących się podmiotów na rynku gier mobilnych w Europie” – mówi Arturs Pumpurs, Członek Zarządu BTC Studios S.A.

BTC Studios zamierza do końca 2020 r. przeprowadzić premierę łącznie 7 gier ze swojego portfolio, mających obejmować zarówno mobilne produkcje dedykowane posiadaczom konsoli Nintendo Switch oraz urządzeń z Androidem i iOS. Gry ukażą się w ramach inkubacji projektów własnych oraz na mocy umów licencyjnych, podpisanych z developerami w 2019 i 2020 roku - m.in. z międzynarodowym producentem telewizyjnym i dystrybutorem Cyber Group Studios, która produkuje popularne animowane seriale, takie jak Sadie Sparks czy Taffy.

 

About BTC Studios PLC:

BTC Studios PLC (formerly Blockchain Lab S.A.) is a Warsaw-based, publicly listed company that develops family-friendly and educational video games based on popular IPs, for mobile devices, PCs & game consoles. With a multinational team of experienced gamedev and digital entertainment professionals, the company's focus is on cooperating and building synergies with studios that have strong IP brands, to launch innovative global projects in the gaming field which add value to their partners' IPs. BTC Studios is also developing a unique distribution-exchange platform, which would enable the trading of assets between already existing games as well as between their players.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »