Dom » Budownictwo

Budujesz taras lub balkon? Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Budujesz taras lub balkon? Pamiętaj o bezpieczeństwie!
Zobacz więcej zdjęć »
Budując swój wymarzony dom należy pamiętać o wielu sprawach, kluczową kwestią jest bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców. Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo najmłodszych.

To oczywiste, że balkon wymaga balustrady. Ale czy jest ona konieczna przy tarasie? Jeśli w domu są bardzo małe dzieci to zdecydowanie warto pomyśleć o dobudowaniu balustrady - pociechy będą zawsze pod naszym nadzorem.

Z czego wykonać balustradę?

Tutaj zdecydowanie polecamy deski kompozytowe lub sztachety kompozytowe. Kompozyt to materiał trwały i wytrzymały, a przy tym niezwykle estetyczny. Największą zaletą tego materiału jest fakt, że nie powstają w nim drzazgi, a więc dziecko na pewno się nie skaleczy. Kompozyt jest też w pełni odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Jaki materiał na taras lub balkon?

Kostka betonowa
 
Nie nadaje się do stosowania na balkonie, ponieważ nadmiernie obciążyłaby konstrukcję. Często wybierana na taras - jednak dzieci bawiące się bezpośrednio na kostce betonowej to nie do końca bezpieczna sytuacja...

Bardzo popularnym materiałem jest drewno naturalne, ale to także nie jest idealne rozwiązanie. Owszem, drewniane tarasy prezentują się bardzo ładnie, można je też stosować na balkonie. Problem w tym, że drewno ulega naturalnemu procesowi degradacji. Nie dość, że trzeba je regularnie odnawiać, to jeszcze tworzą się w nim drzazgi, które są po prostu niebezpieczne.

Deska kompozytowa

Materiałem, który łączy w sobie bezpieczeństwo z walorami użytkowymi i znakomitą estetyką, jest deska kompozytowa. Nie dotyczy jej problem drzazg, ponadto ryflowana powierzchnia deski ma właściwości antypoślizgowe. Tarasy kompozytowe są odporne na warunki pogodowe, nie trzeba ich impregnować nieprzyjemnymi środkami chemicznymi (co dla użytkowników również może być niekomfortowe, czasem nawet niebezpieczne).

Budując taras i wykańczając balkon trzeba zatem pamiętać nie tylko o wygodzie i potrzebach estetycznych, ale także o bezpieczeństwie. Wystarczy wybrać odpowiednie materiały, by znacznie zminimalizować ryzyko bolesnych i nieprzyjemnych przygód.

Polecamy także nasz artykuł: Płytki, kostka brukowa, drewno czy kompozyt? Jaki materiał na taras?Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Teraso. Deski tarasowe.
http://www.teraso.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Greg 2018-07-02 09:26:09

    Bezpieczeństwo na tarasie to również możliwość zachowania higieny. I to właśnie duże gładkie kostki brukowe (np. Lanta) lub płyty tarasowe śrutowane lub curlingowane (np. Blues, Rock) dają wygodę, przyczepność i gwarancję utrzymania w czystości.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 118022 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )