Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Bułgarskie wybrzeże

Wczasy w Bułgarii dla większości kojarzą się z urlopem spędzonym na wybrzeżu Morza Czarnego. Klimat zapewnia wspaniałą pogodę, gorące i bezdeszczowe lato,dzięki czemu rzesze turystów mogą w pełni cieszyć się czystym morzem i piaszczystą plażą.

Do najsłynniejszych bułgarskich kurortów należą między innymi Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Ten drugi uważany za najpiękniejszy i największy ośrodek wczasowy, z każdym rokiem przyciąga setki tysięcy odwiedzających. Położony w południowo-wschodniej Bułgarii przyciąga luksusowymi apartamentami i urzekającymi krajobrazami. Wpisując w wyszukiwarce Bułgaria wczasy możemy być pewni, iż większość ofert będzie dotyczyć tych dwóch kurortów lub ich najbliższej okolicy

Same kurorty to typowo turystyczne miejscowości,w sezonie tętniące życiem, muzyką i wybuchające feerią barw,a po sezonie wyciszone i spokojne, odpoczywające po kolejnych wakacjach. Jest to fantastyczna pora dla wszystkich, którzy mają ochotę zobaczyć Bułgarię, ale niekoniecznie przebywać w tłumie turystów i do szczęścia nie są im potrzebne długie kąpiele morskie i słoneczne. Ceny za wynajem kwater spadają po sezonie, a jest jeszcze na tyle ciepło, iż można w spokoju rozkoszować się tym, co oferuje Bułgaria, podobnie jak w przypadku Chorwacja noclegi.

Ale najlepsze kwatery to nie wszystko, co proponują bułgarskie nadmorskie, i nie tylko, miejscowości. Bułgaria przyciąga również kulturą i sztuką. Mieszkańcy są bardzo ciepłymi i otwartymi ludźmi, a wspaniałe zabytki kultury starożytnej zachwycają tak samo, jak te w Grecji i Włoszech. Dodatkowo koszt turystyki kulturowej w tym bałkańskim kraju jest zdecydowanie niższy niż na zachodzie Europy. Wystarczy porównać ceny wpisując chociażby Rzym noclegi, sprawdzić wartość biletów w muzeach, a okaże się, że za koszt, jaki musimy ponieść przy wyjeździe do zachodnich centrów kultury możemy o wiele więcej, ciekawiej i przyjemniej zobaczyć w Bułgarii.

Wspaniałe plaże, cudowny klimat, bogactwo zabytków sprawia, iż wybierając region Czarnego Morza na wakacyjny wypoczynek będziemy mieli udane i niezapomniane wczasy. Relaks, odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie, możliwość zobaczenia niezwykłych miejsc to gwarant wspaniałego urlopu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

babaczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »