Gospodarka » Przemysł

Bulwary Książęce nowym miejscem spotkań

Bulwary Książęce nowym miejscem spotkań
Zobacz więcej zdjęć »
Bulwary Książęce, realizowane przez BPI Real Estate Poland we Wrocławiu, wpisały się na dobre w krajobraz nadodrzańskiej stolicy Dolnego Śląska. I etap inwestycji został przekazany do użytku w zeszłym roku, natomiast obecnie trwa budowa II fazy projektu.

Bulwary Książęce, realizowane przez BPI Real Estate Poland we Wrocławiu, wpisały się na dobre w krajobraz nadodrzańskiej stolicy Dolnego Śląska. I etap inwestycji został przekazany do użytku w zeszłym roku, natomiast obecnie trwa budowa II fazy projektu. Dzięki swojej prestiżowej lokalizacji i wyjątkowej ulicy handlowej na terenie inwestycji, kompleks stanie się również nowym punktem spotkań na Kępie Mieszczańskiej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wrocław jest nowoczesnym, otwartym i prężnie rozwijającym się miastem, które wyróżnia wyjątkowa architektura, dostęp do rzeki Odry oraz – jak się okazuje - zasobny rynek pracy. To właśnie tutaj swoje siedziby ma ponad 200 polskich start-upów* i wiele firm technologicznych. Cechą charakterystyczną miasta są liczne kanały i ponad 120 mostów, które dodatkowo podkreślają jego urok oraz przyciągają młodych i energicznych ludzi z innych metropolii, a nawet z zagranicy. Między innymi dlatego stolica Dolnego Śląska została wyróżniona tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku, a w zeszłorocznym rankingu European Best Destinations otrzymała tytuł „Najlepszego Europejskiego Miasta 2018 roku”*. Tym samym „polska Wenecja” pokonała zachodnie stolice takie jak Paryż czy Lizbona.

Tuż nad Odrą i w niewielkiej odległości od Rynku powstaje prestiżowa inwestycja Bulwary Książęce, czyli multifunkcyjny projekt będący nie tylko budynkiem mieszkalnym, ale również atrakcyjną przestrzenią publiczną. W budynkach na parterze zaprojektowano niezwykły pasaż handlowo-usługowy zlokalizowany od strony północnego ramienia Odry, który będzie naturalnym przedłużeniem promenady przewidzianej od strony obecnej ulicy Księcia Witolda. Projekt przewiduje powstanie sklepów, restauracji, urokliwych kawiarni i będzie dostępny dla wszystkich Wrocławian, nie tylko mieszkańców inwestycji.

Okolica Bulwarów Książęcych zmienia ostatnio swoje oblicze poprzez rewitalizację okolicy oraz przebudowę ulicy Księcia Witolda, przy której znajduje się inwestycja. Remont ulicy realizowany przez belgijskiego dewelopera ma na celu przywrócenie jej dawnej świetności oraz w połączeniu z powstająca inwestycją stworzenie najmodniejszego miejsca we Wrocławiu. Wyjątkowa lokalizacja projektu sprawi, że pasaż usługowy będzie doskonałym miejscem rekreacji i spotkań. - Bulwary Książęce to przykład projektu, który kształtuje nową tkankę miasta i jest zgodny z kierunkami rozwoju Wrocławia. Chcieliśmy stworzyć nowe miejsce na mapie Kępy Mieszczańskiej, które będzie przyjazne dla wszystkich mieszkańców, aktywuje lokalne społeczności i zbuduje więzi sąsiedzkie – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland.

Inwestycja Bulwary Książęce jest realizowana na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Obecnie zakończona została główna konstrukcja budynku i prowadzone są prace instalacyjne, izolacyjne i murarskie. W ramach II etapu budowy powstanie 190 apartamentów. Druga faza projektu, podobnie jak pierwsza, cieszy się ogromnym zainteresowaniem kupujących, bowiem poziom sprzedaży mieszkań przekroczył już 62%.

Ceny mieszkań w ofercie II etapu Bulwarów Książęcych zaczynają się od 9 500 zł/m2, a planowany termin zakończenia budowy II etapu inwestycji to druga połowa 2020 r. Generalnym wykonawcą jest CFE Polska. Więcej informacji nt. inwestycji znaleźć można na stronie http://bulwaryksiazece.pl/

Deweloper poza wrocławską inwestycją realizuje także ciekawe projekty w największych miastach w Polsce. W Poznaniu powstaje osiedle Vilda Park przy ul. Droga Dębińska, natomiast w Warszawie dwie najnowsze inwestycje - Rezydencja Barska na Ochocie oraz wolaRE realizowana na Woli we współpracy z Grupą ACTEEUM.

 

* https://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/wroclaw-wsrod-stu-najlepszych-miast-do-zycia-na-swiecie,118505.html

** https://www.fly4free.pl/wroclaw-najlepszym-miastem-w-europie/
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »