Moda » Obuwie

Buty na obcasach

Buty na obcasach
Zobacz więcej zdjęć »
W ewolucji gatunku a przynajmniej od paru dekad jedna cecha więcej niż jakikolwiek inna rozróżniła mężczyzn od kobiet - chodzi nam oczywiście o buty na obcasach.

Są oczywiście także minusy. Od lat słyszymy złowieszcze ostrzeżenia o niebezpieczeństwa związane z noszeniem wysokich obcasów od lekarzy. Odkryli, że noszenie wysokiego obcasa u kobiet może zwiększyć ryzyko rozwinięcia artretycznych zmian w stawie kolanowym w późniejszych latach. Niestety tak zwani niewolnicy mody są w dużo gorszej sytuacji nie niż kobiety wybierające wygodne obuwie.

      Według statystyk, przed 65-tym rokiem życia kobiety około dwa razy więcej mają artretyczne kolana. Szczególnie tyczy się to kobiet z nadwagą, wykonujących prace fizyczne. W tej grupie stwierdzono bardzo dużo urazów kolan.

      Lubisz tańczyć na wysokich obcasach? Jeśli tak, to także musisz uważać na niebezpieczne urazy. Czasem warto się zastanowić czy nie lepiej założyć wygodniejsze czółenka, w których będziesz w stanie przetańczyć całą noc. Pytanie tylko czy tego chcesz?

      Kobiety znakomicie zdają sobie sprawę z powyższych zagrożeń. Pomimo tego, że wysokie obcasy szkodzą, na ulicach widzimy tłumy kobiet w półbutach, botkach czy też kozakach na wysokich obcasach. Nagłaśnianie zagrożeń często wywołuje odwrotne skutki. To tak jak z reklamą papierosów i ostrzeżeniami wyszczególnionymi tłustym drukiem na każdej paczce. Na ulicach podobnie jak w przypadku poruszonego problemu obcasów widzimy tłumy palaczy.

       Pomimo niebezpieczeństw chcemy wyglądać zjawiskowo, wywoływać poruszenie u obserwatorów. Elegancki but na wysokim obcasie zdecydowanie przyciąga wzrok. Takie są właśnie buty Sala. Czarne szpilki z imitacja skór gadów wraz z szykownymi dodatkami szybko sprawią, że zapomnisz o całej masie zagrożeń zawartych w artykule.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

korzo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »