Kultura, sztuka » Kultura

cafe d’arte – kawiarnia artystyczna

cafe d’arte – kawiarnia artystyczna
Zobacz więcej zdjęć »
W połowie grudnia br. na kulturalnej mapie Warszawy pojawił się nowy punkt – cafe d’arte. To nie tylko kawiarnia, ale także miejsce artystycznych spotkań oraz wystaw.

Kameralne, dwupoziomowe wnętrze lokalu nawiązuje stylistycznie do epoki starożytnego Rzymu. Włoski charakter podkreślają antyczne kolumny, drewniane poręcze oraz stylowy, rzeźbiony bar – elementy, które zostały zaprojektowane i wykonane własnoręcznie przez właściciela cafe d’arte, włoskiego artystę i architekta – Luciano Finocchio.

– cafe d’arte powstała z miłości do piękna, elegancji, włoskiej kawy oraz wina – mówi właściciel lokalu, Luciano Finocchio. – Pragniemy, aby była ona czymś więcej niż tylko kawiarnią. Chcielibyśmy stworzyć miejsce artystycznych spotkań, wystaw, a także rozmów o sztuce, życiu i interesach – dodaje.

Wraz z otwarciem cafe d’arte w lokalu zainaugurowano pierwszą wystawę sztuki. Goście kawiarni do końca stycznia 2011 r. mogą oglądać abstrakcje Magdaleny Hajnosz. Prezentowane prace artystki – obrazy oraz fotografie – nie były dotychczas pokazywane szerszej publiczności. We wnętrzach cafe d’arte będą cyklicznie odbywać się wystawy artystów oraz spotkania z interesującymi ludźmi. Odwiedzający lokal będą mieli także możliwość zakupić wystawiane prace.

cafe d'arte to artystyczna kawiarnia z galerią i winiarnią zlokalizowana przy ulicy Asnyka 6, na warszawskiej Ochocie. Miejsce szczególne - stworzone z myślą o miłośnikach sztuki, świeżo parzonej kawy oraz najlepszych gatunków wina. Goście cafe d'arte mogą się tu napić oryginalnego, włoskiego cappuccino, latte czy espresso, a także skosztować pysznych przekąsek charakterystycznych dla kuchni Półwyspu Apenińskiego. Lokal oferuje klientom tradycyjne włoskie śniadania, lunche i przede wszystkim przekąski do wina. W menu cafe d'arte odnajdziemy różne rodzaje serów, włoskich wędlin, makaronów oraz sałatek, a także domowe ciasta.

cafe d’arte otwarta jest codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 22.00, a w weekendy od 9.00 do 22.00.

cafe d’arte – kawiarnia z galerią i winiarnią

ul. Asnyka 6, Warszawa

tel. 22 658 06 21Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »