Dom » Budownictwo

Całoroczne domy do 35m² bez pozwolenia na budowę odpowiedzią na potrzeby Polaków

Ponad połowa Polaków ma działki, a kolejne 20% zastanawiało się nad ich kupnem w trakcie pandemii koronawirusa. Polacy szukają rozwiązań, które pozwolą im na szybkie postawienie domu, z minimum formalności.
To samo dotyczy około 14% Polaków, którzy zainwestowali w ziemię, ale jeszcze nic na niej nie wybudowali. 

Dla Polaków, głównymi barierami związanymi z budową domu są: zbyt wysoka cena budowy (45%), zbyt duża liczba formalności (34%) oraz zbyt długi czas budowy (20%). Dwóch na trzech ankietowanych chciałaby poświęcić na budowę domku całorocznego nie więcej niż rok. Dla takich osób rozwiązaniem są domy smALLinclusive do 35m² gotowe w 30 dni, które wystarczy zgłosić do urzędu, bez czekania na pozwolenie na budowę.

-W obecnej sytuacji, domy poza miastem stają się azylem. Służą zarówno jako miejsce do wypoczynku, jak i miejsce do pracy, ze wspaniałym widokiem z okien, w ciszy i spokoju, bez tłumów. Wyposażenie „pod klucz” oraz wykończona kuchnia, łazienka i część sypialniana pozwalają cieszyć się własnym kątem właściwie natychmiast, bo w około miesiąc – mówi Krzysztof Żebrowski, wiceprezes Diamond Module, współtwórca domów smALLinclusive. 

- Nie ważne, czy domy zostały kupione latem czy zimą – są całoroczne, wyposażone w niezbędną izolację oraz zarówno w system chłodzący jak i ocieplający mieszkanie. Każdy z siedmiu domów smALLinclusive reprezentuje odrębny styl. Przy części z nich inspiracją była architektura regionalna. Tak powstały domy: kaszubski, góralski, mazurski oraz bieszczadzki, które wpisują się w warunki zabudowy. Wśród projektów znalazły się również domy w nowoczesnej o minimalistycznej stylistyce – idealne dla koneserów design-u” – komentuje Jan Piziak, architekt Diamond Module, projektant domów smALLinclusive.

* Dane z badania zrealizowanego we wrześniu 2020 na grupie 1000 osób przez firmę SW RESEARCH na zlecenie Diamond Module.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izabela.hoppe@lbrelations.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »