Firma » Biura

Capgemini przenosi zespół 4000 osób do nowego, energooszczędnego budynku w Krakowie

Nowy budynek wykorzystuje podejście oparte na danych i cyfryzacji, aby zapewnić efektywność energetyczną i otwiera "living lab", w którym można doświadczyć najnowocześniejszych technologii takich jak metaverse.

Kraków, 05.06.2023 r. - Capgemini wprowadziło się do nowego budynku w dynamicznie rozwijającym się kompleksie biurowym Fabryczna Office Park, w biznesowej dzielnicy Krakowa – Grzegórzki. W 10-piętrowym budynku o powierzchni ponad 13 790 m², w trybie pracy hybrydowej, będzie pracowało blisko 4000 osób. Nowy budynek, w którym zlokalizowane są powierzchnie biurowe Capgemini, jest wyposażony w najnowsze technologie i zaprojektowany tak, aby był energooszczędny.

 

Zrównoważony projekt

 

Nowe biuro zostało zdigitalizowane, aby stale monitorować i zarządzać wydajnością zasobów energetycznych: mierzy i przewiduje wskaźniki takie jak jakość powietrza w pomieszczeniach czy energochłonność.

 

Jest również wyposażone w szereg energooszczędnych rozwiązań w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, odzyskiwania szarej wody i wody deszczowej, oświetlenia wykorzystującego technologię LED, czujników ruchu, które włączają światło oraz 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych.

 

Środowisko zaprojektowane z myślą o wspieraniu współpracy i innowacji

 

Capgemini jest obecne w Krakowie od 2004 roku. Przestrzeń nowego budynku została zaprojektowana z myślą o kulturze pracy hybrydowej. Składają się na nią przestrzenie zaprojektowane z myślą o nowoczesnych metodach pracy nastawionych na współpracę. W biurze można również odnaleźć pomieszczenia sprzyjające relaksowi i pobudzaniu kreatywności.

 

W części budynku znajduje się "living lab", czyli przestrzeń stworzona by wspierać innowacje i umożliwiać członkom zespołu poznanie najnowszych technologii, a także współtworzenie i testowanie najnowocześniejszych rozwiązań wspólnie z klientami Capgemini.

 

- Nowe biuro w Krakowie oferuje pracownikom i pracownicom środowisko, które sprzyja wdrażaniu innowacyjnych metod obsługi klienta - mówi Piotr Wierzbicki, dyrektor generalny Global Delivery Center Capgemini w Polsce i dodaje - To odpowiedź na zmieniające się potrzeby pracowników i pracownic. Ponieważ hybrydowy model pracy wymaga nowego podejścia do obiektów biurowych, cała przestrzeń została zaprojektowana tak, aby wspierać współpracę i innowacje oraz ułatwiać płynną komunikację między osobami pracującymi z domu i tymi w biurze. Nowe biuro zapewnia również wygodne środowisko dla osób z niepełnosprawnościami.

 

O Capgemini

 

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa w zakresie transformacji i zarządzania biznesem poprzez wykorzystanie mocy technologii. Celem Grupy jest dążenie do odpowiedzialnej społecznie, zintegrowanej i zrównoważonej przyszłości, w której potencjał ludzki jest wspierany nowymi technologiami. Capgemini jest odpowiedzialną i wielokulturową organizacją, liczącą prawie 360 000 pracowników zatrudnionych w ponad 50 krajach. Dzięki silnemu 55-letniemu dziedzictwu i szerokiej wiedzy branżowej cieszy się zaufaniem swoich klientów, a także jest zdolna kompleksowo zaspokoić ich potrzeby biznesowe: od strategii i projektowania rozwiązań po działania operacyjne napędzane przez dynamicznie rozwijający się i innowacyjny świat technologii chmury, danych, sztucznej inteligencji, łączności, oprogramowania, inżynierii cyfrowej i platform. W 2022 roku Grupa odnotowała globalne przychody w wysokości 22 miliardów euro.

 

Get The Future You Want | www.capgemini.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Olga Skarżyńska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »