Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Carrefour Polska przekaże na Światowe Dni Młodzieży ponad 160 tys. litrów wody

Z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży Carrefour Polska podjął decyzję o przekazaniu ponad 320 tysięcy butelek wody dla pielgrzymów oraz wolontariuszy. Główne uroczystości odbędą się w Krakowie, a wydarzenia towarzyszące będą miały miejsce w Warszawie.

Carrefour Polska dołączył do grona firm wspierających Światowe Dni Młodzieży 2016, które odbędą się w dniach 26-31 lipca. Z uwagi na stałe zaangażowanie firmy w ważne dla Polaków wydarzenia oraz możliwość przybycia dużej liczby pielgrzymów i wystąpienia wysokich temperatur, Carrefour podjął decyzję o przekazaniu organizatorom butelkowanej wody.

Na potrzeby głównych uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Brzegach i na krakowskich Błoniach, gdzie spodziewanych jest ok. 2 500 000 pielgrzymów, Carrefour przekaże ponad 230 000 butelek wody. Podczas nabożeństw w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, które odbędą się w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży, oczekuje się ok. 30 000 pielgrzymów, w związku z czym firma ofiaruje prawie 83 000 butelek wody. Carrefour przekaże również wsparcie, w postaci blisko 7 000 butelek wody i produktów spożywczych, Warszawskiej Kurii, w której będą gromadzić się wolontariusze wspierający Światowe Dni Młodzieży. Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata z katechetami, duszpasterzami, biskupami i, przede wszystkim, Ojcem Świętym. Pomysłodawcą i inicjatorem tych Dni był św. Jan Paweł II, który zorganizował pierwsze spotkanie w 1985 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro Prasowe Carrefour

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »