Firma » Biznes

Castorama wyróżniona tytułem „Pracodawca Godny Zaufania”

Castorama wyróżniona tytułem „Pracodawca Godny Zaufania”
Zobacz więcej zdjęć »
„Pracodawca Godny Zaufania” to trwająca od 2009 roku inicjatywa, której celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej polityki pracowniczej i socjalnej. W tym roku w gronie laureatów znalazła się Castorama, zdobywając nagrodę w kategorii Motywacja.

Wyróżnienie jest potwierdzeniem szczególnych działań firmy w zakresie relacji z pracownikami.

 

Konkurs jest organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą i Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, organizacje pozarządowe i uczelnie. Nagrody „Pracodawca Godny Zaufania” przyznawane są w następujących kategoriach: programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo oraz firma przyjazna niepełnosprawnym. Kapituła konkursu oddaje głosy na zgłoszone firmy, wygrywa ta, która zbierze największa liczbę głosów – oddzielnie w każdej kategorii.

 

- Castorama Polska od lat realizuje programy skierowane do pracowników. Oprócz szerokiej oferty benefitów pozapłacowych, możliwości relacji wolontariatu pracowniczego czy premii w myśl zasady dzielenia się zyskami, wierzymy, że najlepszą formą motywacji jest zapewnienie ciągłego rozwoju w ramach organizacji. Otrzymana nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że realizowane przez nas dwa projekty: Szkoła Liderów i Szkoła Kapitańska, są ważnym elementem rozwoju naszych pracowników – podkreślił Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. personalnych i odpowiedzialności społecznej Z Castorama Polska.

 

Szkoła Kapitańska jest rocznym programem rozwijającym kompetencje menedżerskie, skierowanym do pracowników sklepów Castorama Polska. W czasie trwania programu uczestnicy pracują nad rozwojem swoich kompetencji i umiejętności związanych z zarządzaniem zespołem/sektorem/działem pod okiem mentora, a także realizują specjalnie przygotowany pakiet szkoleń i rozmów indywidualnych z trenerem. Dodatkowo w ramach Szkoły Kapitańskiej została uruchomiona ścieżka Specjalisty ds. Personalnych. W ramach tego programu przeprowadzonych zostanie łącznie około 20 tysięcy godzin szkoleniowych. Obecnie udział w programie bierze trzystu pracowników, wyłonionych w procesie otwartej rekrutacji.  

 

Szkoła Liderów kierowana jest do kandydatów wewnętrznych: Kierowników Działów/Sektorów i do kandydatów zewnętrznych, którzy w przyszłości obejmą stanowiska dyrektorskie w sklepach w całej Polsce. Program obejmuje specjalnie przygotowany tok nauki rozwoju, w skład którego wchodzi zarówno praca z doświadczonym mentorem, jak i szkolenia.

 

 - Celem obu programów jest kształtowanie nowych liderów, dla których efektywność pracy i wyniki biznesowe są wypadkową tego w jaki sposób zarządzają swoim zespołem, czy prowadzą z pracownikami regularne rozmowy, rozwijają ich wiedzę i umiejętności. Programy budują świadomość zmiany z lidera procesów na lidera ludzi – dodaje Agnieszka Fajbusiewicz, dyrektor ds. szkoleń i rozwoju w Castorama Polska.

 

Catorama zatrudnia obecnie ponad 12 000 osób, a inwestycja w ich rozwój to jeden z filarów polityki wzajemnej lojalności i długoletniej współpracy na linii pracodawca - pracownik. Dzięki prowadzonym projektom Castorama zyskuje zmotywowanych i zaangażowanych pracowników, a kształtowanie kadry menadżerskiej z osób posiadających duże doświadczenie w ramach organizacji, ma przełożenie na lepsze zrozumienie potrzeb i specyfiki firmy. Efektem długofalowej polityki firmy jest wysoki odsetek awansów wewnętrznych a także długoletni staż pracowników. To wyjątkowe na rynku osiągnięcie i potwierdzenie prawdziwej wartości dobrej relacji pracowników i pracodawcy. Zaproszenie do rozwoju jest kierowane nieustannie do wszystkich pracowników, bez względu na ich wiek, płeć czy staż pracy – najważniejsza jest chęć rozwoju i motywacja.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »