Firma » Biznes

CBRE Global Investors przejmuje centrum handlowe Galeria Sfera w Bielsku-Białej

CBRE Global Investors przejmuje centrum handlowe Galeria Sfera w Bielsku-Białej
Zobacz więcej zdjęć »
Firma CBRE Global Investors sfinalizowała zakup zlokalizowanego w Bielsku-Białej centrum handlowego Galeria Sfera. Transakcja stanowi element strategii realizowanej przez spółkę na europejskim rynku nieruchomości handlowych.

Galeria Sfera składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 61.878 m2, w których znajduje się 230 sklepów. Klienci mają do dyspozycji parking przeznaczony dla 2068 pojazdów. Położony 
w centrum miasta trzypiętrowy obiekt jest wynajęty w 97,2 proc. Wśród najemców znajdują się sklepy znanych, międzynarodowych marek modowych, m.in. H&M, C&A, New Yorker, KappAhl, Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear, czy Stradivarius.

– Galeria Sfera jest wiodącym w swoim regionie centrum handlowym, odznaczającym się doskonałą lokalizacją i wysokim poziomem wynajęcia. Znajduje się na terenie o niskim wskaźniku bezrobocia oraz wysokim dochodzie na jednego mieszkańca – mówi Florencio Beccar, dyrektor handlowy EMEA w CBRE Global Investors.

Centrum handlowe położone jest w ścisłym centrum liczącej 174 tys. mieszkańców Bielska-Białej, obok głównego dworca kolejowego i niedaleko ratusza. W ciągu 45 minut do Galerii może dojechać ponad 700 tys. osób. Sfera posiada również 2,4 tys. m2 powierzchni biurowej i zarządzany przez polską sieć Qubus hotel ze 122 pokojami. Obiekt zbudowano w dwóch etapach realizowanych w latach 2001 
i 2009.

- Galeria notuje dobre wyniki dzięki swojej lokalizacji, zasięgowi oddziaływania oraz obecności międzynarodowych marek, których właściciele nie otworzyli sklepów w obiektach konkurujących z Galerią Sfera. Wierzymy, że wyniki Galerii można jeszcze poprawić poprzez odpowiednie działania w zakresie zarządzania obiektem – dodaje Florencio Beccar.

Natomiast Grzegorz Ryszka, kierownik ds. transkacji w CBRE Global Investors stwierdził – Przejęcie Galerii Sfera świadczy o tym, że CBRE Global Investors interesuje się przejmowaniem kluczowych obiektów handlowych na atrakcyjnych z ekonomicznego punktu widzenia rynkach. Chcemy pozyskać nowych najemców, zwłaszcza silne marki modowe, aby dalej zwiększać wartość projektu i przychody 
z najmu.

W transakcji kupującego wspierały firmy Linklaters, Cushman & Wakefield oraz CBRE Building Consultancy. 96 mln EUR na zakup oraz refinansowanie podatku VAT zapewnił bank Helaba.

CBRE Global Investors jest wiodącym zarządcą nieruchomości handlowych na rynku EMEA. Zarządza aktywami pozagiełdowymi o wartości 14,8 mld EUR, które obejmują 736 obiektów handlowych (w tym 85 centrów handlowych) z ponad 6,8 tys. najemcami w 15 krajach.W Polsce CBRE Global Investors posiada sześć centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu ponad 239 tys. m2 i wartości ok. 1,256 mld EUR.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »