Firma » Biznes

CBRE trzeci rok z rzędu globalnym liderem sprzedaży nieruchomości komercyjnych w 2013

CBRE trzeci rok z rzędu globalnym liderem  sprzedaży nieruchomości komercyjnych w 2013
Zobacz więcej zdjęć »
CBRE została uznana za najlepszą firmę na świecie na rynku transakcji sprzedaży nieruchomości komercyjnych przeprowadzonych w 2013 roku, zgodnie z Real Capital Analytics (RCA). CBRE trzeci rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w tym globalnym rankingu.

Według RCA udział CBRE w światowym rynku w 2013 roku wyniósł 22%* pośród wszystkich sektorów nieruchomości.  CBRE została najwyżej sklasyfikowana w globalnym rankingu RCA za transakcje na rynku nieruchomości biurowych, przemysłowych, handlowych, mieszkaniowych oraz działek deweloperskich.  

 

RCA, która bierze pod uwagę transakcje sprzedaży nieruchomości na świecie  o wartości od 10 milionów USD wzwyż, oszacowała, że wartość nieruchomości komercyjnych sprzedanych w roku 2013 na świecie wyniosła około 1,2 biliarda USD – wzrost o 35% w stosunku do roku 2012. Wartość transakcji sprzedaży, w których doradzała firma CBRE, wzrosła o 45% do ponad 93 miliardów USD, zgodnie z RCA.

 

“Dzięki naszym wybitnym ekspertom oraz szerokiej wiedzy rynkowej w skali globalnej, jesteśmy w stanie dostarczać naszym Klientom najwyższej jakości usługi doradcze we wszystkich sektorach rynku nieruchomości.” - powiedział Christopher Ludeman, Globalny Prezes działu rynków kapitałowych w CBRE.

 

Najważniejsze osiągnięcia CBRE w rankingu RCA 2013:

 

  • CBRE zajęła 1 miejsce w transakcjach sprzedaży nieruchomości biurowych o łącznej wartości 45,6 miliarda USD, z udziałem w rynku światowym na poziomie 23,1%.

 

  • CBRE doradzała przy sprzedaży nieruchomości przemysłowych o wartości 13,4 miliarda USD i osiągnęła najwyższy 31,3% udział w światowym rynku.

 

  • CBRE odnotowała najwyższy 17,8% udział w rynku w sektorze nieruchomości handlowych, na podstawie transakcji sprzedaży o łącznej wartości 12,9 miliarda USD.

 

  • CBRE sprzedała nieruchomości mieszkaniowe o wartości 16,2 miliarda USD, osiągając przy tym najwyższy 23,4% udział w rynku na świecie. 

 

  • CBRE przeprowadziła transakcje sprzedaży działek deweloperskich o łącznej wartości 2,5 miliarda USD, z 21,5% udziałem w rynku.

 

*Udział w rynku został obliczony na podstawie wartości transakcji w dolarach amerykańskich, w których CBRE reprezentowała Sprzedającego, dzielonej przez łączną wartość transakcji przeprowadzonych przez wszystkich agentów na rynku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aneta Mandziuk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »